Emmanuel Villaume, hudební ředitel a šéfdirigent

11. 3. PKF & Augustin Hadelich v Synesthesias S...

Detail koncertu                       Vstupenky online

Augustin Hadelich | Beethoven & Mendelssohn

Koncert se speciální vizuální složkou (Synesthesias Series)

Augustin Hadelich je pravidelně vyzdvihován pro svou fenomenální techniku, poetičnost projevu a krásný tón. Během posledních 10 let získal až neuvěřitelný počet prestižních ocenění: nominaci na Musical America Instrumentalist 2018, Cenu Grammy 2016, Warner Music Prize 2015, Lincoln Center's Martin E. Segal Award 2012, Avery Fisher Career Grant 2009 a Zlatou medaili na Mezinárodní houslové soutěži v Indianapolis 2006. Rodilý Ital s německými kořeny vystudoval slavnou Juilliard School ve třídě Joela Smirnoffa. V Praze rozezní stradivárky "Ex-Kiesewetter" z roku 1723.

 

Program

Pietro Mascagni: Intermezzo z opery Sedlák kavalír
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Houslový koncert e moll op. 64
Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 7 A dur op. 92

Augustin Hadelich, housle
Alexander Bernstein, dirigent 
Zohar Koren, designer & visual artist

neděle 11. března 2018 od 20.00, Dvořákova síň, Rudolfinum

Alexander Bernstein je hudebním ředitel festivalu Opus v Tel Avivu. Jako dirigent se představil s řadou orchestrů v USA a v jeho rodné zemi Izraeli, včetně (Jeruzalémský symfonický orchestr, Israel Camerata ad.). Spolupracoval s umělci jako Kolja Blacher a Sayaka Shoji. Jeho provedení Beethovenovy 7. symfonie s Israel Camerata nazval izraelský "Hlas hudby" jako "Vášnivé provedení, které přivedlo jak členy orchestru, tak publikum až k extatickému zážitku". K vrcholům příští sezony 2018/2019 patří opětovné pozvání orchestru Israel Camerata, kde vystoupí s houslistou Guyem Braunsteinem a koncertní provedení Verdiho opery "La Traviata" se Symfonickým orchestrem Izraelské opery. Alexander studoval dirigování na univerzitě v Tel Avivu a své vzdělání dále prohloubil pod vedením prof. Victora Yampolského na Northwestern University. Jeho mentorem je Maestro Manfred Honeck a houslista Chaim Taub z legendárního Tel Aviv Quartet.

Zohar Koren je profesorem Vizuální komunikace na Shenkar Art Institute v Tel Avivu. Specializuje se na výzkum v oblasti designu, infografiky a brandingu. Za svou práci získal mnohá ocenění, mimo jiné "Uri Dayan Prize for Excellence 2012". Pochází z Tel Avivu. Jeho práce znají v Londýně, Berlíně, Jeruzalémě ad. Je spoluzakladatelem Synesthesia Series, projektu, který propojuje hudbu se speciálními vizuálními prvky inspirovanými notovým zápisem. Výsledek budou moci vidět i diváci v Praze.

Detail koncertu                       Vstupenky online