25. jubilejní sezona

PKF - Prague Philharmonia před pár hodinami přistála v Ománu, kde stráví následující tři týdny. Zítra zde začne orchestr zkoušet na první koncert, který se bude konat v pátek v Royal Opera House Muscat. Na koncertě vysoupí Anna Netrebko, světoznámá sopranistka, jenž zazpívala v nejproslulejších sálech na světě a byla vybrána časopisem Time jako jedna ze 100 nejvlivnějších lidí světa. Po boku zazpívá její pěvecký i životní partner Yusif Eyvazov, ázerbajdžanský tenorista s neméně zajímavou historií, jako např. vystoupením na Festivalu opery ve Veroně, několikanásobným ztvárněním postavy Radamèse v opeře Aida, apod. 

Na pátečním koncertě tento slavný pár za doprovodu PKF - Prague Philharmonia předvede skladby G. Verdiho, G. Pucciniho, F. Lehára, F. Cilèa, P. Mascagniho, A. Ponchielliho a dalších, jejichž hudba zaznívá na nejnovějším albu pěvkyně nazvaném Verismo, které bylo nominováno na cenu Grammy.

Večer proběhne pod taktovkou Keri-Lynn Wilson, neméně známé hostující dirigentky, bývalé hudební ředitelky Slovinské národní filharmonie.

Posluchači dalších koncertů se mohou těšit na skladby F. Mendelssohna-Bartholdyho, C. V. Glucka, G. Rossiniho, W. A. Mozarta a další, vedené americkým dirigentem a skladatelem Stevenem Mercuriem, kterého měli čeští diváci možnost potkat na festivalu Prague Proms 2016.

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner