25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
vyhledat

Dechové kvinteto PKF – Prague Philharmonia

Dechové kvinteto PKF bylo založeno v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF – Prague Philharmonia. Členové tělesa jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží. Působí také jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborák Ensemble, Česká sinfonietta atd.). 

Členové: Jan Brabec – klarinet, Jiří Ševčík – flétna, Vladislav Borovka – hoboj, Václav Fürbach – fagot, Jan Musil – lesní roh

Více informací naleznete na stránkách kvinteta.

QUASI TRIO

vzniklo v roce 2014 s cílem zařadit se mezi nejlepší komorní soubory své generace v republice i mimo ni. V původní ryze ženské sestavě získalo 2. cenu na Soutěži Bohuslava Martinů. Od roku 2015 hraje v obsazení Roman Hranička (housle), Judita Škodová (violoncello) a Kateřina Ochmanová (klavír). Všichni členové jsou studenty či absolventy Akademie múzických umění v Praze a na svém kontě mají již mnoho národních i mezinárodních úspěchů. Kromě hodin u profesorů HAMU (Václav Bernášek, František Malý, Jindřich Pazdera, Ivo Kahánek) konzultují také na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Johanesse Meissla, Vidy Vujic a Petera Schuhmayera. V květnu 2015 se zúčastnili mistrovských kurzů v rakouském Grafeneggu, kde měli možnost spolupracovat mimo jiné s Avedisem Kouyoumdjianem (Rakousko), Peterem Cropperem (Velká Británie) a Jeromem Pernoo (Francie). V létě 2016 uspěli na prestižních mezinárodních kurzech ISA (International Summer Academy) v rakouském Reichenau an der Rax. Obdrželi zde ocenění pro nejlepší klavírní soubor a dostali možnost vystoupit na koncertě laureátů v sále rakouského rádia ORF. Od září 2016 všichni tři studují u světoznámého Tria Wanderer v Paříži, k němuž byli konkurzem přijati na dvouletou stáž. Od října 2017 pak studují na Akademii múzických umění v Praze magisterský program v oboru komorní hudba. V říjnu téhož roku Quasi Trio uspělo na Mezinárodní soutěži komorních souborů v bulharském Plovdivu, kde získalo první cenu a speciální ocenění od předsedkyně poroty Elmiry Darvarové, emeritní koncertní mistryně Metropolitní opery v New Yorku.

Členové: Roman Hranička – housle, Judita Škodová – violoncello, Kateřina Ochmanová – klavír

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner