Emmanuel Villaume, hudební ředitel a šéfdirigent

Krása dneška

Krása dneška

S4 | Alois Hába (1893–1973) – jméno znají mnozí, jeho hudbu málokdo
22.03.2016 / 19.30

S4 | Alois Hába (1893–1973) – jméno znají mnozí, jeho hudbu málokdo

Vůdčí osobnost české skladatelské moderny meziválečného období, představitel „nového typu“ kompoziční práce – půltónových, čtvrttónových a šestinotónových skladeb

O Kráse dneška

Cyklus soudobé hudby Krása dneška prochází v sezoně 2015-2016 výraznou obměnou. Po třech letech jej opouští dramaturg a moderátor Petr Kofroň, který cyklu vtiskl jeho současnou podobu monotematických pořadů s přizvanými odborníky, a za svého nástupce, zaručujícího pokračování a rozvoj daného stylu, zvolil muzikoložku Hanu Dohnálkovou. Ta se pro tuto sezonu rozhodla vybrat významné české hudební osobnosti komponující od počátku 20. století až do současnosti a program cyklu příhodně nazvat České 20. století.

V rámci cyklu, který je opět zasazen do Experimentálního prostoru NoD, je možné navštívit celkem 6 koncertů v termínech: 13. října 2015, 8. prosince 2015, 19. ledna 2016, 22. března 2016, 3. května 2016 a 14. června 2016.

Bližší informace k jednotlivým programům získáte v koncertním kalendáři.

 

 

"Představíme šest významných českých hudebních osobností komponujících od počátku dvacátého století až do současnosti. Známé i méně známé kusy z repertoáru těchto slavných umělců přednesou a o jedinečnou atmosféru se postarají komorní sólisté z řad členů PKF – Prague Philharmonia a také pozvaní hosté různých profesí, kteří nás přenesou do doby,kdy jednotliví skladatelé žili a tvořili. Součástí večerů budou také ukázky projekcí, autentické záznamy a tematické debaty, v nichž věnujeme prostor i vám, posluchačům. Přeji vám, aby tento exkurz do českého, nejen hudebního prostředí obohatil vaše chvíle strávené ve společnosti PKF – Prague Philharmonia."  

Hana Dohnálková dramaturgyně a moderátorka Krásy dneška