25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
vyhledat

Co je to Notička?

Notička je nejstarším dětských hudebním klubem v Praze, který vznikl při PKF – Prague Philharmonia v roce 2007. Organizuje 5-6 víkendových setkání v roce pro děti ve věku 4-14 let. Od roku 2012 funguje také Notičková přípravka pro děti od 3 let, do které se mohou zapojit i rodiče

Čím je Notička unikátní?

Notička se výrazně odlišuje od podobných aktivit v Praze, protože pro děti velmi citlivě a kreativně spojuje hudbu s mnoha jinými uměleckými profesemi. Mottem Notičky je překvapovat a uvádět děti do světů, do kterých se v běžném životě nedostanou. Setkání jsou vždy velmi interaktivní. Snaží se v dětech podnítit kreativitu a přirozený zájem nejen o hudbu, ale i o další umělecké či duchovní směry. Základem jsou velmi pečlivě vybraní lektoři, kteří se často stávají kamarády na celý život! 

Notička je pro všechny

„Když ten můj kluk nemá hudební sluch a raději hraje fotbal!“ Omyl! Právě pro tohoto malého sportovce je Notička vynikající volbou. Děti k ničemu nenutí, ale poutavou formou je inspiruje a provokuje ke kreativnímu myšlení, které má, jak je všeobecně známo, blahodárný vliv na rozvoj dětského mozku. A co vy víte, třeba zrovna ve vašem fotbalistovi dřímá nový Antonín Dvořák! V každém případě Notička je určená všem dětem bez rozdílu. Talentovaným dětem pomáhá podchytit a rozvíjet jejich talent, ostatní děti vzdělává a učí je milovat svět umění jako přirozenou součást života. 

Jak Notička funguje?

Členství je vždy na jeden kalendářní rok. Základní cena členství je 2500 Kč. V ceně je garantováno minimálně 5 setkání v roce. Pro sourozence jsou poskytovány výrazné slevy. Délka jednoho setkání klubu je mezi 3-5 hodinami dle věku či naturelu dětí, aktivity se střídají a nechybí ani svačinka! Po dobu nepřítomnosti rodičů se o děti starají kvalifikovaní učitelé, vychovatelé a lektoři.

Jak se do Notičky registrovat?

Stačí vyplnit registrační formulář. Mějte jen na paměti, že takto zaslaná elektronická přihláška je závazná a jejím odesláním souhlasíte s vaším členstvím v klubu Notička a s platbou členského příspěvku. Pro velký zájem o tento klub je počet členů limitován. Pro rok 2018 je v nabídce 30 volných míst.

Potřebujete-li pouze informace, kontaktujte koordinátorku klubu Hanu Zaalovou, tel. +420 732 712 750, e-mail: zaalova@pkf.cz. Ráda Vám zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže najít společný „plán“ ke správnému rozhodnutí. 

Program  Notičky 2018

V roce 2018 seznámí Notička děti se všemi druhy hudebních nástrojů, na které si budou moci aktivně zahrát. Objeví s nimi kouzlo improvizace a radosti z tvoření. Děti se s ní vydají hledat tóny, melodie a rytmy. 

I. setkání – ne 15. dubna
Bicí a perkuse – „Veselé bubnování“
II. setkání – ne 27. května
Dechové žesťové – „Cesta za čtyřmi živly“
III. setkání – ne 17. června
Dechové dřevěné – „Doteky hudby“
IV. setkání – ne 16. září
Strunné smyčcové – „Smyčcový labyrint“
V. setkání – termín v jednání
Strunné ostatní – „Od baroka po jazz“

Učíme se animovat I

Učíme se animovat II

Chcete více informací o Notičce?

Kontakt Hana Zaalová 
Tel.: +420 732 712 750 (prosíme volat mezi 18.00-20.00, děkujeme)
E-mail: zaalova@pkf.cz

Významnou pomoc a podporu NOTIČCE poskytuje Hlavní město Praha, které prostřednictvím grantů umožňuje existenci tohoto projektu.

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner