Emmanuel Villaume, hudební ředitel a šéfdirigent

Koncerty pro děti

Oblíbení skřítkové Šíma a Lupi tentokrát seznámí publikum se čtyřmi Múzami reprezentujícími čtyři témata. Múza rytmická představí důležitý element hudby, s Múzou lehkou protančíme dopoledne na vlně valčíku nebo polky, Múza užitečná ukáže svou nepostradatelnost a Múza pro děti předvede díla komponovaná pro nejmenší posluchače nebo malé muzikanty.

Nebudeme se tedy omezovat na díla vybraného skladatele, ale zazní pestrý výběr hudebních kusů v leckdy překvapivých souvislostech.

PKF – Prague Philharmonia je v České republice průkopníkem na poli dětských edukačních programů a koncertů. I tentokrát jsme věnovali velkou péči tomu, aby programy odpovídaly věku a způsobu komunikace malých návštěvníků, aby zaujaly i temperamentní neposedy.

Koncerty jsou určeny především dětem od 3 do 11 let. V rámci cyklu je možné navštívit čtyři koncerty v termínech: 22. října 2016, 25. února 2017, 25. března 2017 a 23. dubna 2017, vždy od 10 (cyklus D) a od 12 (cyklus E) hodin. Koncerty se konají zpravidla v sobotu, výjimkou jsou dubnové koncerty, které se uskuteční v neděli. Bližší informace k jednotlivým programům získáte v koncertním kalendáři.

Zde si můžete poslechnout písničkovou znělku a tady k ní najdete noty.

Hlavní partner koncertů pro děti D/E