25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
vyhledat
PKF – LOBKOWICZ abonmá L

PKF – Lobkowicz abonmá 2017
Závěrečná fanfára

L
Pondělí
20. listopadu 2017, 19.00

 

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.45    Setkání s příběhy umění aneb kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Slavnostní uvítání hostů
19.15    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.30    Vica Kerekes pokřtí nové CD PKF – Prague Philharmonia a Gábora Boldoczkiho "Bohemian Rhapsody"
20.45    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Koncert odstartuje společné evropské turné Gábora Boldoczkiho & PKF – Prague Philharmonia! Itinerář turné a prodej vstupenek

 

Fazil Say: Koncert pro trubku

 

Program koncertu

Jan Křtitel Jiří Neruda (1707 – 1780): Koncert pro trubku, smyčce a basso continuo  Es dur                                                         
František Benda (1709 – 1786): Symfonie č. 2 G dur                                                                                                        
Ján Nepomuk Hummel (1778 - 1837): Introdukce, téma a variace pro křídlovku a orchestr f moll op. 102 (v originále pro hoboj)
Jan Křtitel Vaňhal (1739 – 1813): Symfonie g moll op. 17/2                                                                            
Jan Křtitel Vaňhal: Koncert pro křídlovku a orchestr F dur (v originále pro kontrabas)

Gábor Boldoczki
Po svém vítězství v nejslavnější světové trumpetové soutěži – Mezinárodní soutěži Maurice Andrého 1997 v Paříži – byl pasován za nástupce tohoto legendárního trumpetisty, považovaného mnohými za nejlepšího hráče na trubku 20. století. Maďar Gábor Boldoczki odstartoval svou kariéru ve svých 20 letech právě tímto úspěchem, když ve stejném roce přidal ještě vítězství v soutěži ARD Mnichov. O rok předtím zvítězil také v soutěži Pražské jaro. Dnes koncertuje po celém světě a jeho životopis se pyšní koncertními sály jako Musikverein ve Vídni, Concertgebouw Amsterdam, Philharmonie Berlin, Théâtre des Champs Elysées v Paříži nebo Palác umění v Budapešti. Byl prvním trumpetistou na světě, který byl pozván k provedení sólových koncertů pro trubku na Salcburský festival. Gábor Boldoczki je čerstvým držitelem prestižní ceny ECHO Klassik v kategorii „Instrumentalista roku“, když toto ocenění získal poprvé již v roce 2008. „Tón je zrcadlem duše a osobnosti umělce,“ vyjadřuje Gábor Boldoczki jasně a srozumitelně svou uměleckou vizi. Koncert v rámci PKF – Lobkowicz abonmá zahájí jeho evropské turné s PKF – Prague Philharmonia u příležitosti první společné nahrávky „Bohemian Rhapsody“ pro společnost Sony Classical.

 

Koupit PKF – Lobkowicz abonmá 2018

Cena abonmá je 16.000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera.  Abonmá je přenosné Nákupem abonmá se automaticky stáváte členem Klubu Philharmonia.  Doporučený dress code: tmavý oblek / večerní šaty.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF – Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner