25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
orchestrální cyklus A

A2 Suppého Velká mše

A

 

Franz von Suppé: Velká instrumentální mše

Marie Fajtová, soprán
Jana Hrochová, mezzosoprán
Jaroslav Březina, tenor
Jiří Brückler, baryton
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala, sbormistr
Leoš Svárovský, dirigent

 

Druhý koncert sezóny nabídne ojedinělou dramaturgii – pražskou premiéru Velké instrumentální mše Franze von Suppého (1819-1895). Skladatel a dirigent, jenž je znám především jako autor úspěšných operet a druhé rakouské hymny Das ist mein Österreich, se v tomto monumentálním díle pro orchestr, kvarteto sólistů a velký sbor oddal plně romantickým tendencím své doby.

Koncert představí kvarteto vynikajících sólistů v čele s držitelem Ceny Thálie 2015, Jaroslavem Březinou. Náročný sborový part přednese bez nadsázky aktuálně jeden z nejlepších pěveckých sborů světa, Český filharmonický sbor Brno, jenž má na svém kontě spolupráci s Vídeňskými či Izraelskými filharmoniky, London Philharmonic Orchestra a řadou dalších. Do čela PKF – Prague Philharmonia se tentokráte postaví poslední žák legendárního Václava Neumanna, dirigent Leoš Svárovský.

Pozvání dirigenta Leoše Svárovského:
"Jsem velmi rád, že mohu Pražskému hudebnímu publiku v premiéře prezentovat "Velkou instrumentální mši" Franze von Suppého. Jedná se o mimořádně kvalitní romantické dílo srovnatelné se všemi skladbami stejného období. Výbušná fortissima i neslyšná pianissima dotváří dokonalost této skladby. Je mi ctí na tomto provedení v Pražském Rudolfinu spolupracovat s orchestrem PKF - Prague Philharmonia, skvělými vokálními solisty a Českým filharmonickým sborem Brno."

Délka koncertu 80 min, koncert bez přestávky  

Donátorská vstupenka 3000 Kč
Ceny vstupenek: 900/760/580/SL390/ST150

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner