25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
vyhledat
PKF – LOBKOWICZ abonmá L

Kristóf Baráti & Lady Harmsworth

L2
donátorská vstupenka 4 000 Kč

 

Kristóf Baráti se svou "Lady Harmsworth"

Donátorská řada PKF – LOBKOWICZ abonmá
Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF – Prague Philharmonia a stanete se jeho mecenášem.

 

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Setkání s příběhy umění aneb kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce   

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

 

Kristóf Baráti hraje kadenci z 3. věty Šostakovičova Houslového koncertu č. 1

 

Program koncertu

WOLFGANG AMADEUS MOZART
Houslový koncert č. 3 G dur KV 216
Rondo C dur KV 373
Rondo B dur KV 269/261a
Houslový koncert č. 5 A dur KV 219

Druhé setkání s příběhy umění bude zcela věnováno jednomu z největších hudebních géniů – Wolfgangu Amadeu Mozartovi. Program je tentokráte sestaven unikátně z jeho děl pro housle a orchestr. Čeká nás vzácná konfrontace skladatelových poměrně raných houslových koncertů, které komponoval ještě jako „náctiletý“, a jeho dvou rond z období let 1775–1781. V houslových koncertech ještě nehledejme hloubku jeho pozdějších děl, ale naplno vnímejme originalitu, vrozenou hravost a melodického génia mladého skladatele, obdivujme se jeho mladickému experimentování s formou, harmonické invenci a melodické jistotě. Čeká nás totiž mimořádné provedení mimořádného umělce, na krásný nástroj ušlechtilého zvuku z dílny italského mistra Antonia Stradivariho. Večer okoření přednáška o sbírce Mozartian v Lobkowiczkém hudebním archivu. Ten obsahuje mimo jiné i partituru třetí části úpravy Händelova Mesiáše, jež je jediným původním dochovaným exemplářem této verze na světě.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF – Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner