25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
orchestrální cyklus A

Beethoven. Strauss. Penderecki

A4
Beethoven. Strauss. Penderecki

ERICH WOLFGANG KORNGOLD Árie z opery Die Kathrin op. 28 „Ich soll ihn niemals,niemals mehr sehn“ / Árie z opery Das Wunder der Heliane (Zázrak Heliany) op. 20 „Ich ging zu ihm“ / Mariettina píseň z opery Die tote Stadt (Mrtvé město) op. 12
KRZYSZTOF PENDERECKI Adagietto z opery Ztracený ráj
RICHARD STRAUSS Vier letzte Lieder (Čtyři poslední písně) TrV 296
LUDWIG VAN BEETHOVEN Symfonie č. 7 A dur op. 92

Ailyn Pérezsoprán
Emmanuel Villaumedirigent

Partner koncertu  
1 300 | 900 | 700 | 500 Kč (SL) | 200 Kč (ST) | donátorská vstupenka 3 000 Kč

předpokládaný konec koncertu ve 21.45
V den koncertu jsou vstupenky k zakoupení kartou on-line (eVstupenka) nebo hodinu před začátkem koncertu v pokladně PKF v Rudolfinu (18.30–19.30, platba hotově nebo kartou).

 

Lada Ševčíkováhousle, patronka koncertu
Spojení Sedmého Beethovena a našeho milého šéfdirigenta Emmanuela Villauma je pro mne jednoduše čistou radostí!

Věčnost?

Emmanuel Villaume: „Beethovenova Sedmá symfonie byla jednou z prvních skladeb, kterou jsem ve svém životě slyšel. Dodnes mne fascinuje svou vitalitou, energií, a netajím se tím, že z Beethovenových symfonií je mou nejmilejší. Budeme-li pokračovat v našem vídeňském putování, zastavme se v tomto koncertu ještě u Richarda Strausse. Jeho Čtyři poslední písně jakoby byly testamentem celé jedné velké generace skladatelů. Jsou poselstvím naděje, zpovědí osmdesátiletého starce, který prožil absolutní kolaps lidské civilizace, politický i kulturní, přesto nerezignoval na krásu a víru v lepší budoucnost. Jsem velmi rád, že naše pozvání do sezony přijala Ailyn Pérez, která mne při každé naší spolupráci znovu a znovu ohromuje svým talentem, temperamentem a schopností rozdat se publiku do poslední kapky svého těla i duše.“ 

 

Ailyn Pérez

„Krásná žena, která vládne podiu.“ Těmito slovy popsal deník The New York Times americkou sopranistku Ailyn Pérez. Držitelka cen „Richard Tucker Award“ a „Plácido Domingo Award“ během své kariéry zavítala do předních operních sálů jako Opernhaus Zürich, Hamburgische Staatsoper, Deutsche Staatsoper Berlin, Teatro alla Scala v Miláně či Royal Opera House Covent Garden, kde publikum hned při svém debutu uchvátila jako Violetta Valéry (La traviata). Za oceánem Ailyn Pérez spolupracovala se San Francisco Opera, Washington National Opera nebo Houston Grand Opera, na pódiu Metropolitní opery v New Yorku pak zazářila jako Mimi (La bohème) nebo Thaïs. V sezoně 2018–2019 ji čeká například role Elvíry ve Verdiho Ernanim (Teatro alla Scala) nebo Mimi (La bohème) a Alice Ford (Falstaff) v MET. Jako Donna Anna (Don Giovanni) se představí v Houston Grand Opera. Vedle toho je Ailyn Pérez také vynikající koncertní pěvkyní. Spolupracovala například s Orchestre Métropolitain (Montreal) či slavným Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia Sira Antonia Pappana.

Emmanuel Villaume

Emmanuel Villaume působí od sezony 2015—2016 jako šéfdirigent a hudební ředitel PKF — Prague Philharmonia a šestým rokem zastává pozici hudebního ředitele Opery v Dallasu. Na podzim roku 2017 získal společně se sopranistkou Dianou Damrau prestižní německou cenu „ECHO Klassik“ v kategorii „Operní album roku“ za nahrávku Meyerbeerových árií. V prosinci 2017 nastudoval v Metropolitní opeře v New Yorku očekávanou inscenaci Pucciniho Tosky, která byla přenášena v rámci série MET: Live in HD do více než 2000 kin v 73 zemích světa. V sezoně 2018—2019 se vrací do Metropolitní opery, kde nastuduje Bizetovi Lovce perel, do Deutsche Oper Berlin (Massenet: Don Quichotte) a v Opera Dallas ho čekají hned tři inscenace — Wagnerův Bludný Holanďan, Bizetova Carmen a Pucciniho Manon Lescaut. Emmanuel Villaume pravidelně spolupracuje s nejprestižnějšími operními domy světa: Královskou operou Covent Garden v Londýně, Deutsche Oper Berlin, Mariinským divadlem v Petrohradě, Metropolitní operou v New Yorku, Lyric Opera v Chicagu, Sanfranciskou operou, Gran Teatre del Liceu v Barceloně a dalšími. Nastudoval inscenace ve Washingtonské národní opeře, Teatro Colón v Buenos Aires, Tokyo Bunka Kaikan, Teatro Real v Madridu, Bavorské státní opeře, Teatro La Fenice a dalších. Spolupracoval s předními světovými orchestry: Bavorským rozhlasovým orchestrem, Orchestre de Paris, Královskou filharmonií v Londýně, Chicagským, Sanfranciským a Bostonským symfonickým orchestrem, Losangeleskou filharmonií, NHK Symphony Orchestra v Tokiu a dalšími. Je vyhledávaným partnerem největších operních hvězd současnosti: Anny Netrebko, Diany Damrau, Bryana Hymela či Angely Gheorghiu. V srpnu 2018 vyšla pod jeho taktovkou ve vydavatelství Warner Classics profilová nahrávka PKF — Prague Philharmonia s díly Ravela, Debussyho a Bizeta.

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner