27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
orchestrální cyklus A

Gluck. Rameau. Beethoven

A7
Gluck. Rameau. Beethoven

CHRISTOPH WILLIBALD GLUCK Iphigénie en Aulide (Ifigenie v Aulidě), předehra
JEAN-PHILIPPE RAMEAU Les Boréades, suita
LUDWIG VAN BEETHOVEN Stvoření Prométheova op. 43

Harry Bicketdirigent

Čtěte rozhovor s Harrym Bicketem

900 | 760 | 580 | 390 Kč (SL/E) | 150 Kč (ST) | donátorská vstupenka 3 000 Kč

předpokládaný konec koncertu ve 21.30
V den koncertu jsou vstupenky k zakoupení kartou on-line (eVstupenka) nebo hodinu před začátkem koncertu v pokladně PKF v Rudolfinu (18.30–19.30, platba hotově nebo kartou).

Lenka Řeřichová flétna
Když se dokonalý zvuk spojí se skladatelským géniem…

Překračování hranic

Emmanuel Villaume: „Když se řekne Beethoven, většina z nás si ihned vybaví jeho symfonie. Hudba k baletu Stvoření Prométheova stojí tak trochu v ústraní, byť srovnatelná svým účinkem. Beethoven do ní vtělil veškeré své zaujetí osvícenstvím a vytvořil velmi přístupné, průzračné dílo na pozadí půvabného příběhu o stvoření muže a ženy. Koncert doplní díla Ch. W. Glucka a J. Ph. Rameaua. Oba dva výrazně ovlivnili hudební život ve Vídni a v Paříži. Rameau vytvořil zcela nový hudební jazyk a položil základy moderní harmonie. Gluck byl jeho dílem fascinován a není náhodou, že právě během pobytu v Paříži doznala jeho hudební řeč významné proměny. Poněkud nevšední výlet PKF do barokního repertoáru a Harry Bicket za dirigentským pultem slibují příjemné vybočení nejen z programu nadcházející sezony, ale i z tradiční nabídky PKF.“  

Získejte více informací o skladbě Stvoření Prométheova v našem článku Marná snaha Ludwiga van Beethovena

 

 

Harry Bicket

Britský dirigent, cembalista a varhaník Harry Bicket je mezinárodně uznávaným interpretem barokního a klasického repertoáru. Současný umělecký ředitel věhlasného orchestru The English Concert byl v roce 2013 jmenován šéfdirigentem opery v Santa Fe, kde otevřel sezonu 2014 vynikajícím nastudováním Beethovenova Fidelia. Jako operní dirigent dále spolupracoval s Lyric Opera of Chicago (Carmen, Rinaldo), Canadian Opera Company (Maometto II, Hercules) či Metropolitní operou v New Yorku (Rodelinda, La clemenza di Tito, Giulio Cesare). V roli hostujícího dirigenta vystoupil s Bostonským symfonickým orchestrem, Newyorskou filharmonií, Rotterdamskou filharmonií či Tokijským symfonickým orchestrem. Je pravidelným hostem řady prestižních festivalů a operních domů (Glyndenbourne Festival, Bayerische Staatsoper, Royal Opera House). Za svou nahrávací činnost byl několikrát nominován na cenu Grammy. Vystudoval Royal College of Music v Londýně a Univerzitu v Oxfordu.

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner