25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Mozart. Fibich. Martinů

K4
Mozart. Fibich. Martinů

BOHUSLAV MARTINŮ Bergerettes pro housle, violoncello a klavír H 275
WOLFGANG AMADEUS MOZART Klavírní trio C dur KV 548
ZDENĚK FIBICH Klavírní trio f moll

 

TRIO CONCERTANTE
Hana Kubisováhousle  Teodor Brckovioloncello  Václav Máchaklavír

300 | 250 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Teodor Brcko violoncello
Martinů mne vždy naplní energií, Mozart mi pohladí duši a Fibich je mi emocionálně velmi blízký. Na tento koncert se skutečně velmi těším a srdečně na něj zvu také vás.

 

Trio Concertante

Trio Concertante bylo založeno v roce 1993 na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Soubor sestavený ze studentů Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění se postupně pod vedením legendárního hudebního pedagoga Antonína Kohouta zúčastnil mezinárodních interpretačních kurzů v rakouském Semmeringu a v roce 1995 získal 2. cenu v Mezinárodní interpretační soutěži Beethovenův Hradec. Svou činnost trio obnovilo v roce 2017 v rámci komorního cyklu PKF — Prague Philharmonia, a to díky projektu Ticho v prostoru naplněném hudbou, na němž se spolupodílel akademický sochař Aleš Hnízdil. Z původního obsazení dnes v souboru působí houslistka Hana Kubisová, jejímiž hudebními partnery jsou Teodor Brcko (violoncello) a Václav Mácha (klavír).

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner