25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Taffanel. Krejčí. Poulenc

K5
Taffanel. Krejčí. Poulenc

PAUL TAFFANEL Dechový kvintet g moll
IŠA KREJČÍ Dechový kvintet
FRANCIS POULENC Sextet pro klavír a dechové kvinteto op. 100
MALCOLM ARNOLD Three Shanties

 

KALABIS QUINTET
Zuzana Bandúrováflétna  Jarmila Vávrováhoboj  Anna Sysováklarinet  Denisa Beňovskáfagot  Adéla Triebenekloválesní roh
host: Eva Hutyrováklavír

300 | 250 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Adéla Triebeneklová lesní roh
PKF—Prague Philharmonia mi dala nejen možnost být součástí mého vysněného orchestru, který jsem si oblíbila již ve svých hudebních začátcích, ale také mít možnost si sestavit vlastní program z oblíbených skladeb. Co víc si může hudebník přát? Pro Kalabis Quintet to bude jeho debut v komorní řadě. A já? Těším se zejména na nádherný Poulencův Sextet!

 

Kalabis Quintet

Dechové kvinteto Kalabis Quintet založily v roce 2012 pod pedagogickým vedením Štěpána Koutníka studentky pražské Akademie múzických umění. Soubor hrající ve složení Zuzana Bandúrová (flétna), Jarmila Vávrová (hoboj), Anna Sysová (klarinet), Kateřina Kmínková (fagot) a Adéla Triebeneklová (lesní roh) se v srpnu 2014 zúčastnil mezinárodních interpretačních kurzů v rakouském Semmeringu, na kterých získal dvě speciální ceny: Cenu Viktora Kalabise a cenu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora. V souvislosti s tím uvedlo kvinteto v rámci slavnostního koncertu ve vídeňském sídle ORF s úspěchem skladbu Iši Krejčího. Mezi další významné úspěchy souboru patří 1. cena na Mezinárodní soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě (2014) a 3. cena na 8. ročníku mezinárodní soutěže dechových kvintet v Marseille Concours International de Quintette à vent, která se uskutečnila v únoru 2015. Na podzim 2017 Kalabis Quintet vystoupil v rámci koncertního cyklu skladatelského sdružení Konvergence, kde uvedl premiéru skladby Landscape: HypnoticPulsation Tomáše Pálky.

 

Eva Hutyrová

Eva Hutyrová patří k těm představitelům mladé pianistické generace, kteří se vedle tradičního repertoáru z oblasti klasické hudby zaměřují také na tvorbu současnou. Absolventka Konzervatoře Brno a Akademie múzických umění v Praze (Emil Leichner) rozšířila své dovednosti na několika mezinárodních interpretačních kurzech, a to pod vedením osobností jako Pierre Jasmin, Eugen Indjic, Walter Groppenberge či Avo Kouyoumdjian. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží (Concertino Praga, Mezinárodní smetanovská klavírní soutěž, Soutěž Bohuslava Martinů) a jako vyhledávaná komorní hráčka pravidelně účinkuje jak v České republice (festivaly Moravský podzim, Pražské jaro, Dny soudobé hudby Praha, Forfest), tak v zahraničí (Rakousko, Německo, Francie, Ukrajina). V rámci spolupráce se spolkem skladatelů Konvergence provedla v české i světové premiéře řadu sólových a komorních kompozic soudobých autorů. Pravidelně nahrává pro Český rozhlas a Českou televizi.

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner