25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Janáček. Françaix. Thuille

K7
Janáček. Françaix. Thuille

WOLFGANG AMADEUS MOZART | BILL HOLCOMBE Předehra k opeře Figarova svatba KV 492
LEOŠ JANÁČEK | JAROSLAV PELIKÁN Suita z opery Příhody lišky Bystroušky
JEAN FRANÇAIX L’heure du berger pro dechový kvintet a klavír
LUDWIG THUILLE Sextet pro dechový kvintet a klavír op. 6

 

BELFIATO QUINTET
Oto Reiprichflétna  Jan Součekhoboj  Jiří Javůrekklarinet  Ondřej Šindelářfagot  Kateřina Javůrková lesní roh
host: Lukáš Klánskýklavír

400 | 300 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Jan Součekhoboj
Pro nás interprety představuje komorní řada především svobodu a volnost po všech stránkách. Program sestavujeme sami, a nemusíme se tak podřizovat ani dané dramaturgii, ani interpretaci dirigenta. Znamená to nejen velkou odpovědnost za úspěch celého večera, ale komorní cyklus tím zároveň vnáší osvěžení do celoroční práce v orchestru, a tudíž i velkou radost, která — jsem si jist! — bude z našeho hraní cítit!

 

Belfiato Quintet

Belfiato Quintet patří mezi nejúspěšnější mladé komorní soubory jak u nás, tak na mezinárodní scéně. Jeho členové jsou absolventi Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze (třída Štěpána Koutníka) a hráči předních domácích orchestrů (PKF — Prague Philharmonia, Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla v Praze). Soubor pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí, vystoupil například v rámci koncertní sezony Českého spolku pro komorní hudbu či v komorních cyklech Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a PKF — Prague Philharmonia. S repertoárem sestaveným z děl českých autorů se pak soubor prezentoval v polských Katovicích, Tokiu či Londýně. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na Mezinárodní soutěži dechových kvintet Henri Tomasi v Marseille (Francie) 3. cenu společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby. Své debutové CD s názvem Hudba pro dechové nástroje vydalo Belfiato Quintet v červnu 2017 (Supraphon).

 

Lukáš Klánský

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Laureát mnoha prestižních mezinárodních soutěží (EPTA 2002, Agropolli 2003, Karl Drechsel Förderpreis 2007, Beethovenův Hradec 2007, International Rotary Piano Competition 2012) pravidelně vystupuje s předními českými orchestry jako Komorní filharmonie Pardubice, PKF — Prague Philharmonia, Český národní symfonický orchestr či Barocco sempre giovanne. Spolupracoval s řadou významných českých hudebních osobností (Libor Pešek, Václav Hudeček, Jana Boušková, Kateřina Javůrková a další), kromě České a Slovenské republiky koncertuje například v Německu, Švýcarsku, Francii, Itálii, Turecku, Řecku a Jihoafrické republice. Tuzemskému publiku se představil na festivalech Pražské jaro, Dvořákova Praha či Svátky hudby Václava Hudečka. Je členem úspěšného Lobkowicz Tria, s nímž v roce 2014 získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu. Lukáš Klánský je absolventem Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze, kde momentálně pokračuje v doktorském studiu (hra na klavír) a současně studuje dirigování.

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner