25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Chausson. Fauré. Prokofjev

K8
Chausson. Fauré. Prokofjev

ERNEST CHAUSSON Poème op. 25
GABRIEL FAURÉ Sonáta pro housle a klavír č. 1 A dur op. 13
BOHUSLAV MARTINŮ Sonáta pro housle a klavír č. 2 H 208
SERGEJ PROKOFJEV | MICHEL FICHTENHOLZ Pět kusů z baletu Popelka

 

Jan Fišerhousle (koncertní mistr PKF—Prague Philharmonia)
Václav Máchaklavír

300 | 250 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Jan Fišer koncertní mistr PKF — Prague Philharmonia
Máj — lásky čas. Téma lásky tedy nemůže chybět ani v rámci mého květnového recitálu v komorním cyklu. Přijďte se „dotknout zvuku“ a pocítit náklonnost k milovanému protějšku vyjádřenou skrze tóny. Budu se na vás těšit!

 

Jan Fišer

Koncertní mistr PKF — Prague Philharmonia Jan Fišer patří mezi přední mladé české houslisty. Vítěz řady prestižních soutěží (Kocianova houslová soutěž, Concertino Praga, Tribuna mladých hudebníků UNESCO) koncertoval kromě České republiky například v Německu, Rakousku, Slovensku, Itálii, Francii, Japonsku a Spojených státech amerických. Jako sólista vystoupil s Českým národním symfonickým orchestrem, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Filharmonií B. Martinů Zlín, Severočeskou filharmonií Teplice či Karlovarským symfonickým orchestrem, představil se na hudebních festivalech ve Švýcarsku (Murten Classics), Španělsku (Pau Casals International Music Festival) či USA (Brevard Music Festival). V oblasti komorní hudby tvoří spolu s klavíristou Ivo Kahánkem a violoncellistou Tomášem Jamníkem Dvořákovo trio, jeden z nejúspěšnějších současných českých komorních souborů. Jan Fišer nahrává pro televizi a rozhlas, jako jeden z pěti laureátů se také podílel na CD Pocta Jaroslavu Kocianovi k výročí 40. ročníku Kocianovy mezinárodní houslové soutěže.

 

Václav Mácha

Václav Mácha se v pouhých patnácti letech stal nejmladším posluchačem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze, kde studoval ve třídě světově proslulého českého pianisty Ivana Moravce. Po úspěšném absolutoriu studoval u Karla-Heinze Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru, kterou dokončil v roce 2001. Poté zde u stejného pedagoga pokračoval v postgraduálním studiu sólového klavíru. Jako sólista vystoupil ve většině velkých koncertních sálů České republiky a v řadě evropských měst. Opakovaně navštívil Spojené státy, Kanadu, Mexiko, Turecko a Asii. Vystupoval s Českou filharmonií, BBC Symphony Orchestra, PKF — Prague Philharmonia, Filharmonií Brno, Sukovým komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem nebo Filharmonií Hradec Králové. Spolupracoval s řadou předních českých i zahraničních dirigentů (Jiří Bělohlávek, Ondřej Kukal, Eiji Oue, Naoshi Takahashi a další). V roce 2009 vystoupil jako sólista s BBC Symphony Orchestra na festivalu BBC Proms v Royal Albert Hall v Londýně. Od roku 2012 je členem České filharmonie.

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner