25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Schubert. Hindemith. Franck

K9
Schubert. Hindemith. Franck

FRANZ SCHUBERT Sonáta a moll D 821 „Arpeggione”
PAUL HINDEMITH Sonáta pro sólové violoncello č. 3 op. 25
CÉSAR FRANCK Sonáta pro violoncello a klavír A dur

 

Lukáš Pospíšilvioloncello (koncertní mistr PKF—Prague Philharmonia)
Marek Šedivýklavír

300 | 250 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Zuzana Bialasováhousle
Pro všechny mám jednoduché pozvání. Určitě nepropásněte trojici violoncellových sonát v podání našeho skvělého koncertního mistra!

 

Lukáš Pospíšil

Violoncellista Lukáš Pospíšil je absolventem Pražské konzervatoře, Akademie múzických umění v Praze a Hochschule für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Již během svých studií se zúčastnil řady mistrovských kurzů (Heinrich Schiff, Martin Hornstein) a interpretačních soutěží (Beethovenův Hradec, Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně). V letech 1988—1991 působil jako člen skupiny a později jako koncertní mistr v Gustav Mahler Jugendorchester, v sezoně 2004—2005 byl sólo cellistou v Kammerorchester Berlin. Vedle toho je Lukáš Pospíšil uznávaným komorním hráčem (Zeiher Quartett), jako sólista pravidelně koncertuje jak u nás, tak v zahraničí. Jakožto nadšený propagátor děl českých autorů premiérově uvedl spolu s Českou filharmonií například Koncert pro violoncello a orchestr Zdenka Šestáka. Od roku 1994 je koncertním mistrem PKF — Prague Philharmonia, s níž pod vedením Jiřího Bělohlávka natočil v roce 2000 sólové CD.

 

Marek Šedivý

Marek Šedivý je jednou z nejzajímavějších postav naší současné umělecké scény. Vynikající klavírista a vyhledávaný komorní hráč je zároveň uznávaným dirigentem, který má za sebou ve svém mladém věku i takové úspěchy, jako je nahrávání s BBC Symphony Orchestra či debut v rámci festivalu Pražské jaro. Od sezony 2016—2017 je šéfdirigentem Slezského divadla v Opavě a od sezony 2018—2019 hlavním hostujícím dirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Jako operní dirigent spolupracoval se Státní operou (Macbeth), Divadlem J. K. Tyla v Plzni (Spartakus, Macbeth) a Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě (Bouře). V sezoně 2012—2013 byl na doporučení Jiřího Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company Toronto. Jako klavírista nahrál s houslistou Jakubem Fišerem v roce 2012 houslové sonáty Césara Francka, Clauda Debussyho a Francise Poulenca. Dalšími z jeho komorních partnerů jsou například bratři Josef a Petr Špačkovi (housle, violoncello), s nimiž kromě nahrávání pro japonskou televizní stanici NHK absolvoval také koncertní turné po Japonsku.

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner