25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Bizet. Trojan. Simon

K10
Bizet. Trojan. Simon

GEORGES BIZET | GORDON DAVIES Jeux d´enfants op. 22
BOHUSLAV MARTINŮ Sextet pro klavír a dechové nástroje H 174
VÁCLAV TROJAN Divertimento pro dechové kvinteto
LADISLAV SIMON Perokresby pro dechové nástroje

 

PRAGUE PHILHARMONIA WIND QUINTET
Jiří Ševčík flétna  Vladislav Borovkahoboj  Jan Brabecklarinet  Václav Fürbachfagot  Jan Musillesní roh
hosté: Ivan Klánský — klavír & Tomáš Františ — fagot

400 | 300 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Tomáš Františ fagot
Když hraje dechový kvintet s klavírem, je to svátek. Když hraje Prague Philharmonia Wind Quintet s Janem Simonem, je to nezapomenutelný zážitek. A když je k tomu všemu na programu ještě hudba 20. století, tak já tam musím stoprocentně být! A co vy?

 

Prague Philharmonia Wind Quintet

Prague Philharmonia Wind Quintet byl založen v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF — Prague Philharmonia. Jeho členové jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží a působí jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborak Ensemble a další). Soubor vystoupil na mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro 2017 a Festival dell Arte v polském Wojanowě, absolvoval turné po Španělsku i natáčení pro Český rozhlas a Českou televizi. Od svého vzniku kvinteto úzce spolupracuje s vynikajícím českým klavíristou Ivanem Klánským. Ve svém repertoáru se Prague Philharmonia Wind Quintet zaměřuje nejen na vrcholné kompozice psané pro toto obsazení z pera autorů, jako je W. A. Mozart, Antonín Rejcha, Darius Milhaud či Paul Hindemith, ale také na tvorbu současných skladatelů. 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner