25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
komorní cyklus K

Bizet. Trojan. Simon

K10
Bizet. Trojan. Simon

GEORGES BIZET | GORDON DAVIES Jeux d´enfants op. 22
BOHUSLAV MARTINŮ Sextet pro klavír a dechové nástroje H 174
VÁCLAV TROJAN Divertimento pro dechové kvinteto
LADISLAV SIMON Sextet pro klavír a dechové nástroje

 

PRAGUE PHILHARMONIA WIND QUINTET
Jiří Ševčík flétna  Vladislav Borovkahoboj  Jan Brabecklarinet  Václav Fürbachfagot  Jan Musillesní roh
host: Jan Simonklavír

400 | 300 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Tomáš Františ fagot
Když hraje dechový kvintet s klavírem, je to svátek. Když hraje Prague Philharmonia Wind Quintet s Janem Simonem, je to nezapomenutelný zážitek. A když je k tomu všemu na programu ještě hudba 20. století, tak já tam musím stoprocentně být! A co vy?

 

Prague Philharmonia Wind Quintet

Prague Philharmonia Wind Quintet byl založen v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF — Prague Philharmonia. Jeho členové jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží a působí jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborak Ensemble a další). Soubor vystoupil na mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro 2017 a Festival dell Arte v polském Wojanowě, absolvoval turné po Španělsku i natáčení pro Český rozhlas a Českou televizi. Od svého vzniku kvinteto úzce spolupracuje s vynikajícím českým klavíristou Ivanem Klánským. Ve svém repertoáru se Prague Philharmonia Wind Quintet zaměřuje nejen na vrcholné kompozice psané pro toto obsazení z pera autorů, jako je W. A. Mozart, Antonín Rejcha, Darius Milhaud či Paul Hindemith, ale také na tvorbu současných skladatelů.

 

Jan Simon

Klavírista Jan Simon pravidelně vystupuje s renomovanými orchestry, jako např. BBC Symphony Orchestra, Israel Philharmonic Orchestra, Česká filharmonie či Baltimore Orchestra, a má za sebou spolupráci s dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Liborem Peškem, Petrem Altrichterem nebo Davidem Robertsonem. Jeho komorním partnerem je zejména violoncellista W. E. Schmidt, vystupoval také společně s Josefem Sukem, Václavem Hudečkem nebo Jiřím Bártou. Koncertní vystoupení jej zavedla do většiny evropských zemí, Japonska, Číny, Kanady, USA a dalších, v dubnu 2010 vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku, kde v Stern Auditorium / Perelman Stage provedl 3. klavírní koncert Ludwiga van Beethovena. Absolvent Pražské konzervatoře (Valentina Kameníková) a Akademie múzických umění v Praze (Ivan Moravec) v minulosti vyučoval na Vysoké hudební škole v německém Lübecku a je laureátem řady mezinárodních soutěží. Mezi jeho největší úspěchy patří tituly získané v soutěžích Pražské jaro, Chopinově soutěži ve Valldemossa na Mallorce, soutěži Williama Kappela v USA a bronzová medaile ze soutěže Královny Alžběty v Bruselu (1991).

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner