25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
PKF – LOBKOWICZ abonmá L

Martinů. Monteverdi. Sibelius. Fauré

L1
Martinů. Monteverdi. Sibelius. Fauré

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Zahájení prodeje abonmá 30. 10. 2018. Donátorská vstupenka: 4 000 Kč

 

CLAUDIO MONTEVERDI Nářek Ariadny „Lasciatemi morire“
BOHUSLAV MARTINŮ Nářek Ariadny z opery Ariadna H. 370
JEAN SIBELIUS Valse triste op. 44 (z cyklu Kuolema)
GABRIEL FAURÉ výběr z písní pro soprán a orchestr
MAURICE RAVEL Náhrobek Couperinův

Kateřina Kněžíková – soprán

Držitelka „Classic Prague Award“ 2018 Kateřina Kněžíková je jednou z nejvýraznějších postav současné české operní scény. Absolventka Pražské konzervatoře (2007) a Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze (2010) je laureátkou řady soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Hostovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, ve Slovenskom národnom divadle v Bratislavě, v Théâtre de Caen, Opéra royal du chateau de Versailles či v Opera de Dijon. Od roku 2006 je stálou členkou ansámblu opery Národního divadla v Praze. Její repertoár zahrnuje mozartovské a belcantové role jako Susanna (Le nozze di Figaro), Despina (Così fan tutte), Pamina (Die Zauberflöte), Adina (L’elisir d'amore), Juliette (Romeo et Juliette), Marguerite (Faust) a mnoho dalších. Spolupracovala s řadou předních českých i zahraničních hudebních těles jako BBC Symphony Orchestra, Camerata Salzburg, Česká filharmonie. Nahrávala pro Česky rozhlas, televizní stanicí MEZZO či belgickou rozhlasovou stanici RTFB International.

 

Zahájení prodeje abonmá 30. 10. 2018

Cena abonmá je 16.000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera.  Abonmá je přenosné Nákupem abonmá se automaticky stáváte členem Klubu Philharmonia. Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF – Prague Philharmonia.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF – Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partneři
generální mediální partner
hlavní mediální partner