25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Mozart. Roussel. Sinigaglia

L3
Mozart. Roussel. Sinigaglia

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Patron koncertu: Jan Musil lesní roh

Zahájení prodeje abonmá 30. 10. 2018. Donátorská vstupenka: 4 000 Kč

 

WOLFGANG AMADEUS MOZART Idomeneo, předehra
JAN VÁCLAV STICH-PUNTO Koncert č. 5 F dur pro lesní roh a orchestr
ALBERT ROUSSEL Sinfonietta pro smyčcový orchestr op. 52
LEONE SINIGAGLIA Romance pro lesní roh a smyčce op. 3
JOSEPH HAYDN Symfonie č. 6 D dur „Ráno“ 

Radek Baborák – lesní roh, dirigent

Setkání s příběhy umění nad tématem „Řecké mýty a římské legendy v malbách Lobkowiczkých sbírek“. Přednáší Dita Baker.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti světové klasické hudební scény. Jeho více než dvacet pět let trvající úspěšná kariéra jej zavedla do koncertních sálů doslova celého světa, kde vystupoval po boku řady dirigentských osobností, jako je Daniel Barenboim, Simon Rattle, Neeme Järvi či Seiji Ozawa, pod jehož taktovkou nahrál pro label Sony komplet Mozartových hornových koncertů. V současné době navíc Radek Baborák působí jako Ozawův asistent v Mito Chamber Orchestra, s nímž vystoupil například v rámci Martha Argerich Festival. V sezoně 2018—2019 čeká Radka Baboráka celá řada atraktivních projektů, mezi něž patří dirigování Symfonického orchestru Českého rozhlasu na slavnostních koncertech k výročí republiky a znovuotevření Národního muzea nebo debut s Vídeňskou filharmonií, kde se představí pod taktovkou Daniela Barenboima. Radek Baborák v minulosti působil jako sólohornista v PKF — Prague Philharmonia, České filharmonii, Mnichovské filharmonii nebo Berlínské filharmonii. Založil a umělecky vede soubor Baborak Ensemble, je členem Afflatus Quintet, spolupracuje s Berlínskými barokními sólisty. Je držitelem řady ocenění včetně „Grammy Classic Award“ (1995). 

 

Cena abonmá je 16.000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera.  Abonmá je přenosné Nákupem abonmá se automaticky stáváte členem Klubu Philharmonia. Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF – Prague Philharmonia.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF – Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner