25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Horovitz. Bach. Martinů

L4
Horovitz. Bach. Martinů

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Patronka koncertu: Hana Kubisováhousle

Pondělí
11. listopadu 2019, 19.00
Zahájení prodeje abonmá 30. 10. 2018. Donátorská vstupenka: 4 000 Kč

 

"Mecenášství je odpovědnost privilegovaných dělat svět krásnější." Čtěte rozhovor se sólistou posledního koncertu PKF — LOBKOWICZ abonmá 2019 Mahanem Esfahanim na KlasikaPlus.cz

Závěrečný koncert letošní řady PKF—LOBKOWICZ abonmá skvělým způsobem kombinuje hudbu a 20. století a nabízí také krásnou exkurzi do nitra rodinného klanu Bachů. Vedle hudby proslulého Johanna Sebastiana představí umění jeho dvou nejslavnějších synů – Johanna Christiana a Carla Philippa Emanuela, vynikajícího skladatele, improvizátora a pedagoga,který ovlivnil celou další generaci skladatelů – Mozarta, Beethovena či Franze Schuberta. Jméno Bach je pro mnohé synonymem baroka. Nenechme se však mýlit! Hudba Bachových synů v sobě již nese prvky galantního stylu a lehkost nastupujícího klasicismu. Perličkou večera bude určitě Jazzový koncert Josepha Horovitze, který byl napsán pro vynikajícího britského cembalistu George Malcolma. Horovitz ho oslovil poté, co ho náhodou slyšel „swingovat“ na cembalo. „Rád bych pro Vás napsal jazzový koncert,“ řekl mu tehdy. A Malcolm na to: „Dobře, ale jen pod podmínkou, že třetí věta budou jen samé šestnáctinové noty bez jediného přerušení!“ Koncert překypující radostí z hudby, kombinující barokní texturu se swingovým rytmem, bude skvělým odlehčením večera a prostorem pro Mahana Esfahaniho ukázat svou extrémní virtuozitu a muzikálnost.

JOHANN SEBASTIAN BACH Braniborský koncert č. 3 G dur BWV 1048
JOHANN CHRISTIAN BACH Koncert pro cembalo Es dur op. 7
BOHUSLAV MARTINŮ Deux Pièces pour Clavecin H 244
JOSEPH HOROVITZ Jazz Concerto (1965)
CARL PHILIPP EMANUEL BACH Sinfonie G dur

Mahan Esfahanicembalo
Jan Fišerumělecký vedoucí

Setkání s příběhy umění nad tématem „Cembalo, virginal a spinet jako předkové klavíru“. Přednáší Petr Slouka.

Rodák z Teheránu Mahan Esfahani patří mezi vůdčí osobnosti současné cembalové hudební scény. Oblíbený a poslední žák „první dámy cembala“ Zuzany Růžičkové má za sebou navzdory svému mladému věku řadu úspěchů, mezi něž patří mimo jiné historicky první sólový cembalový recitál na slavném londýnském festivalu BBC Proms (2011). Od té doby sólově vystoupil v řadě předních koncertních síni jako Wigmore Hall v Londýně, Wiener Konzerthaus, Sumida Symphony Hall v Tokiu nebo v sále Knihovny kongresu v americkém Washingtonu. Jeho koncertní cesty jej dále zavedly do Číny, Polska, Německa, Turecka, Estonska či Španělska. Po dvou úspěšných nahrávkách pro label Hyperion Records, za něž získal prestižní „Gramophone Award“ a „Diapason d’Or“, podepsal exkluzivní smlouvu s Deutsche Grammophon. Jeho první dvě nahrávky pro tuto světoznámou značku získaly mimo jiné ocenění „BBC Music Magazine Instrumental Award“ a „Choc de Classica“. Mahan Esfahani studoval muzikologii a historii na Stanford University. Po ukončení stáže na New College v Oxfordu působí jako profesor cembala na londýnské Guildhall School of Music and Drama.

 

Cena abonmá je 16.000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera.  Abonmá je přenosné Nákupem abonmá se automaticky stáváte členem Klubu Philharmonia. Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF – Prague Philharmonia.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF – Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner