27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
komorní cyklus K

Dvořák. Suk. Martinů

K5
Dvořák. Suk. Martinů

LUDWIG VAN BEETHOVEN
12 variací G dur na téma z Händelova Judy Makabejského WoO 45
ROBERT SCHUMANN
Adagio a Allegro op. 70
ANTONÍN DVOŘÁK
Polonéza A dur
Klid op. 68
Rondo g moll op. 94
JOSEF SUK
Balada a Serenáda op. 3
BOHUSLAV MARTINŮ
Trio F dur pro flétnu, violoncello a klavír H 300

Lukáš Pospíšilvioloncello Marek Šedivýklavír
host: Kaspar Zehnderflétna

Patronka koncertu: Agnieszka Sciazko — housle

300 | 250 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

Kaspar Zehnder — flétna

Flétnista a dirigent Kaspar Zehnder je držitelem Armel-Preis za inscenaci roku 2017 (nastudování komorní opery Weisse Rose Uda Zimmermanna) a pravidelně spolupracuje s předními evropskými orchestry. Je uměleckým ředitelem festivalu Murten Classics, Sinfonie Orchester Biel Solothurn a od roku 2018 šéfdirigentem Filharmonie Hradec Králové. Vystudoval flétnu a dirigování. Své vzdělání si rozšířil v Curychu, Basileji, Sieně, Paříži a na Evropské Mozartově akademii u osobností jako Aurèle Nicolet, Ralf Weikert, Manfred Honeck a Charles Dutoit. Do širšího povědomí vstoupil benefičním koncertem s English Chamber Orchestra pod záštitou Prince Charlese. Jako flétnista se v  sezoně 2019-2020 mimo jiné představí v Lincoln Center v New Yorku, milánském Teatro alla Scala a čeká ho série koncertů se Sirem Simonem Rattlem a Magdalenou Koženou. 

Lukáš Pospíšil — violoncello 

Violoncellista Lukáš Pospíšil je absolventem Pražské konzervatoře, Akademie múzických umění v Praze a Hochschule für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Již během svých studií se zúčastnil řady mistrovských kurzů (Heinrich Schiff, Martin Hornstein) a interpretačních soutěží (Beethovenův Hradec, Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně). V letech 1988—1991 působil jako člen skupiny a později jako koncertní mistr v Gustav Mahler Jugendorchester, v sezoně 2004—2005 byl sólo cellistou v Kammerorchester Berlin. Vedle toho je Lukáš Pospíšil uznávaným komorním hráčem (Zeiher Quartett), jako sólista pravidelně koncertuje jak u nás, tak v zahraničí. Jakožto nadšený propagátor děl českých autorů premiérově uvedl spolu s Českou filharmonií například Koncert pro violoncello a orchestr Zdenka Šestáka. Od roku 1994 je koncertním mistrem PKF — Prague Philharmonia, s níž pod vedením Jiřího Bělohlávka natočil v roce 2000 sólové CD. 

Marek Šedivý — klavír 

Marek Šedivý je jednou z nejzajímavějších postav naší současné umělecké scény. Vynikající klavírista a vyhledávaný komorní hráč je zároveň uznávaným dirigentem, který má za sebou ve svém mladém věku i takové úspěchy, jako je nahrávání s BBC Symphony Orchestra či debut v rámci festivalu Pražské jaro. Od sezony 2016—2017 je šéfdirigentem Slezského divadla v Opavě a od sezony 2018—2019 hlavním hostujícím dirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Jako operní dirigent spolupracoval se Státní operou (Macbeth), Divadlem J. K. Tyla v Plzni (Spartakus, Macbeth) a Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě (Bouře). V sezoně 2012—2013 byl na doporučení Jiřího Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company Toronto. Jako klavírista nahrál s houslistou Jakubem Fišerem v roce 2012 houslové sonáty Césara Francka, Clauda Debussyho a Francise Poulenca. Dalšími z jeho komorních partnerů jsou například bratři Josef a Petr Špačkovi (housle, violoncello), s nimiž kromě nahrávání pro japonskou televizní stanici NHK absolvoval také koncertní turné po Japonsku. 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner