27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Fine. Gluck. Beethoven

L2
Fine. Gluck. Beethoven

Vážení návštěvníci, je nám líto, ale kvůli platným vládním opatřením proti šíření nemoci Covid-19 se tento koncert neuskuteční. Těšíme se s vámi na viděnou při jiné příležitosti.

 

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Patron koncertu: Stanislav Penk — pozoun

 

MICHAEL FINE Komorní symfonie
CHRISTOPH WILLIBALD GLUCK Koncert pro flétnu a orchestr G dur
LUDWIG VAN BEETHOVEN Symfonie č. 1 C dur op. 21

Setkání s příběhy umění nad tématem „Christoph Willibald Gluck a Lobkowiczové“. Přednáší Petr Slouka.

Jiří Ševčík flétna

Emmanuel Villaumedirigent
„Noty samy o sobě neznamenají nic, ale skrývají za sebou veliká tajemství.“


Hudební ředitel a šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia a šéf Opery v Dallasu Emmanuel Villaume se vrací do donátorské řady PKF — LOBKOWICZ abonmá po dvou letech. Stane se tak zároveň v sezoně, v níž ho čeká v domovské opeře vedle nastudování tří inscenací Gala koncert s Plácidem Domingem či opětovné hostování v Metropolitní opeře v New Yorku a v Královské opeře Covent Garden v Londýně a v níž také povede PKF při jejím debutu v Sheikh Jaber Al-Ahmad Cultural Centre v Kuvajtu. Villaume, nejen charismatický francouzský umělec, ale také velký znalec filozofie a literatury, nabídne ve druhém koncertu cyklu zajímavý program kombinující hudbu 18. a 21. století. Jako sólista se v Gluckově Flétnovém koncertu G dur, jenž je považován za jeden z nejpůvabnějších koncertů pro tento nástroj všech dob, představí první flétnista PKF Jiří Ševčík.

 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné. Nákupem abonmá se automaticky stáváte členem Přátel PéKáeF. Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Zahájení prodeje abonmá 30. října 2019.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner