25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Bach. Rota. Mendelssohn

L4
Bach. Rota. Mendelssohn

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Kurátoři Lobkowiczké hudební sbírky odtajňují její poklady v poutavých vyprávěních
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Patron koncertu: Zdeněk Suchýviola

Zahájení prodeje abonmá 30. 10. 2019. Donátorská vstupenka: 4 000 Kč

 

JOHANN SEBASTIAN BACH Koncert d moll pro dvoje housle a orchestr BWV 1043
NINO ROTA Koncert pro smyčcový orchestr
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY Houslový koncert d moll op. posth.

Setkání s příběhy umění nad tématem „Memento mori: Historie fenoménu a příklady jeho uplatnění v Lobkowiczkých sbírkách“. Přednáší Petr Slouka.

 

Bomsori Kimhousle
„Doufám, že se stanu člověkem, který bude ostatní inspirovat.“
Vibrující sezonu uzavře koncert jihokorejského hudebního zázraku – houslistky Bomsori Kim, rovněž vítězky soutěže ARD v Mnichově a držitelky cen z neuvěřitelného počtu těch nejnáročnějších mezinárodních houslových soutěží – z Čajkovského soutěže v Moskvě, Soutěže Královny Alžběty v Bruselu, Jeana Sibelia v Helsinkách, Josepha Joachima v Hannoveru, Henryka Wieniawského v Poznani a mezinárodních soutěží v Montrealu a Sendai. Houslistka, která věří, že svou hrou přináší lidem útěchu, má za sebou debuty na festivalech v Lucernu, Rheingau, v berlínském Konzerthausu, vídeňském Musikvereinu, Suntory Hall v Tokiu či v řadě Rising Star prestižní La Jolla Music Society. Absolventka Juilliard School nahrává aktuálně pro dva největší světové labely – Warner Classics a Deutsche Grammophon. V Praze představí vzácný nástroj z dílny Joannese Baptisty Guadagniniho z roku 1774.

 

Cena abonmá je 16.000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera.  Abonmá je přenosné Nákupem abonmá se automaticky stáváte členem Klubu Philharmonia. Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Zahájení prodeje abonmá 30. října 2019.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner