Lenka Filová — anglický roh
Narodila se v Pardubicích, kde studovala hru na hoboj v ZUŠ u Jana Koláře a na konzervatoři u Libuše Voráčové. Pražskou AMU absolvovala ve třídě doc. Lidmily Ježové. 10 let působila jako 1. hobojistka Moravské filharmonie Olomouc, od roku 1998 je členkou PKF — Prague Philharmonia. Vedle hry v orchestru vystupuje také se svým manželem, klavíristou Martinem Filou.
Jaroslava Tajanovská — hoboj
Jaroslava Tajanovská, narozená ve Vimperku, navštěvovala tamní LŠU, obory zobcová flétna, klarinet a později bicí nástroje, vše u pana Petra Staňka. Po úspěšných přijímacích zkouškách na českobudějovickou Konzervatoř začala studovat hru na hoboj u prof. Milana Kaňáka. Od roku 2000 byla studentkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve třídě prof. Josefa Bartoníka. V roce 2003 získala stipendium na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu, kde strávila čtyři roky pod vedením Prof. Inga Goritzkiho, u něhož získala diplom „Künstlerische Ausbildung“. V roce 2007 zároveň dokončila svá magisterská studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jaroslava se věnuje především orchestrální a komorní hře. Mezi její orchestrální zkušenosti patří účinkování v Moravské filharmonii Olomouc (2000 – 2003), Filharmonii Brno, Haasově komorním orchestru (dříve ROXY Ensemble), Orchestru BERG, Stuttgarter Kammerorchester, Junge Oper Stuttgart, Stuttgarter Kantorei a České Sinfoniettě. Od roku 2007 je hobojistkou PKF-Prague Philharmonia a od ledna 2011 je členkou hobojové skupiny Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Její účinkování v komorních souborech spadá již do studijních let na Konzervatoři v Českých Budějovicích (komorní soubor Tilia) a poté na JAMU v Brně, kde působila v různých ansámblech, např. dechovém triu, kvintetu, či nonetu. Od roku 2009 spoluúčinkuje v duu s harfistkou Ivanou Švestkovou Dohnalovou a od roku 2017 s klavíristkou Drahoslavou Satorovou. Jaroslava se účastnila mistrovských kurzů, např. u Jean-Louis Capezalliho, Inga Goritzkiho, Paula Dombrechta nebo Günthera Passina.
Zemlinského kvarteto
Již od svého založení v roce 1994 navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. Zvítězilo na mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Bordeaux (2010), je laureátem Pražského jara a mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu a v Londýně, kde zároveň získalo Cenu publika. Zvítězilo i na dalších kvartetních soutěžích (Beethovenův Hradec, New Talent Bratislava, soutěž Nadace B. Martinů Praha). V roce 2005 byla souboru udělena Cena Českého spolku pro komorní hudbu a v roce 2009 cena Nadace Alexandra Zemlinského ve Vídni. Kvarteto vystoupilo v rámci svých turné již na čtyřech kontinentech. Jeho repertoár zahrnuje více než 200 děl předních českých i světových skladatelů. Po úspěchu prvních dvou CD s českou hudbou podepsalo Zemlinského kvarteto exkluzivní nahrávací kontrakt s francouzskou firmou Praga Digitals. Pro ni natočilo již sedmnáct titulů včetně kompletních smyčcových kvartetů A. Dvořáka. Sada čtyř CD s Dvořákovou ranou kvartetní tvorbou získala prestižní francouzské ocenění „Diapason d´Or“. Soubor také vytvořil množství nahrávek pro Český rozhlas. Během studií na pražské konzervatoři a na AMU v Praze soubor vedli členové renomovaných českých komorních těles – Kvarteta hl. m. Prahy, Talichova, Kocianova a Pražákova kvarteta, později pak soubor studoval u legen-dárního pedagoga a primária LaSalle Quartet Waltera Levina. V letech 2006-11 členové Zemlinského kvarteta působili jako asistenti na Musikakademie Basel (Švýcarsko), pedagogicky i organizačně se podíleli na Mezinárodní hudební akademii v Plzni (2005-2010) a v rámci svých turné vedou mistrovské kursy pro studenty všech věkových kategorií. F. Souček a P. Holman se též v nedávné době stali profesory Pražské konzervatoře.