27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
komorní cyklus K

Poulenc. Brunner. Mendelssohn

K4
Poulenc. Brunner. Mendelssohn

FRANCIS POULENC
L'invitation au château (komorní suita)
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY
Koncertní kus č. 1 f moll op. 113 (úprava pro housle, klarinet a klavír Vojtěch Pacák)
CAMILLE SAINT-SAËNS
Tarantelle op. 6 (úprava pro housle, klarinet a klavír Gifford Birchley)
MARTIN BRUNNER
Like Children
ALEXANDER ARUŤUŇAN
Suita pro klarinet, housle a klavír (výběr)
SRUL IRVING GLICK
The Klezmer's Wedding pro klarinet housle a klavír

TRIO CLAVIO
Lucia Fulka Kopsováhousle Jana Černohouzováklarinet Lucie Soutorová Valčováklavír

300 | 250 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

TRIO CLAVIO

Československá formace Trio Clavio vznikla v roce 2013 za přispění polského klarinetisty a dirigenta Jakuba Bokuna. Jeho členky Lucie Soutorová (klavír), Lucia Fulka Kopsová (housle) a Jana Černohouzová (klarinet) jsou držitelkami prestižního grantu společnosti Yamaha.

Jako sólistky nebo členky orchestru spolupracovaly s PKF — Prague Philharmonia, Filharmonií Brno, Slovenskou filharmonií nebo SKO Bohdana Warchala. V říjnu 2014 získalo Trio Clavio 1. cenu a titul absolutního vítěze na Mezinárodní soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu. V červnu 2016 zvítězilo na Mezinárodní soutěži komorních souborů v Padově v Itálii. Na podzim roku 2017 soubor absolvoval mistrovské kurzy slavné japonské houslistky Midori Goto. V současné době se Trio Clavio zaměřuje na spolupráci s předními autory současné tuzemské hudební scény, jejichž skladby pravidelně uvádí jak u nás, tak v zahraničí. Na počátku roku 2018 natočil soubor u vydavatelství ArcoDiva své debutové CD s hudbou Igora Stravinského, Bély Bartóka, Paula Schoenfielda, Lukáše Hurníka, Martina Brunnera, Juraje Filase a Sylvie Bodorové. 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner