27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
komorní cyklus K

Gounod. Gershwin. Hindemith

K10
Gounod. Gershwin. Hindemith

LUDWIG VAN BEETHOVEN
Dechový kvintet Es dur op. 4 (úprava Mordechai Rechtman dle Dechového oktetu Es dur op. 103)
CHARLES GOUNOD
Je veux vivre (árie z opery Romeo a Julie, úprava pro dechové kvinteto a soprán Craig Levesque)
WOLFGANG AMADEUS MOZART
Deh vieni non tardar (árie z opery Figarova svatba, úprava pro dechové kvinteto a soprán Craig Levesque)
PAUL HINDEMITH
Kleine Kammermusik č. 2 op. 24 
MAURICE RAVEL
Má matka husa (úprava pro dechové kvinteto Joachim Linckelmann)
GEORGE GERSHWIN
Rapsodie v modrém (úprava pro dechové kvinteto Joachim Linckelmann)

BELFIATO QUINTET
Oto Reiprichflétna Jan Součekhoboj Jiří Javůrekklarinet Ondřej Šindelářfagot Kateřina Javůrkoválesní roh
Host: Kateřina Kněžíková — soprán

500 | 500 Kč (senioři 65+) | 300 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

BELFIATO QUINTET

Belfiato Quintet patří mezi nejúspěšnější mladé komorní soubory jak u nás, tak na mezinárodní scéně. Jeho členové jsou absolventi Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze (třída Štěpána Koutníka) a hráči předních domácích orchestrů (PKF — Prague Philharmonia, Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla v Praze). Soubor pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí, vystoupil například v rámci koncertní sezony Českého spolku pro komorní hudbu či v komorních cyklech Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a PKF — Prague Philharmonia. S repertoárem sestaveným z děl českých autorů se pak soubor prezentoval v polských Katovicích, Tokiu či Londýně. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na Mezinárodní soutěži dechových kvintet Henri Tomasi v Marseille (Francie) 3. cenu společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby. Své debutové CD s názvem Hudba pro dechové nástroje vydalo Belfiato Quintet v červnu 2017 (Supraphon).

Kateřina Kněžíková — soprán

Držitelka „Classic Prague Award“ 2018 Kateřina Kněžíková je jednou z nejvýraznějších postav současné české operní scény. Absolventka Pražské konzervatoře (2007) a Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze (2010) je laureátkou řady soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Hostovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, ve Slovenskom národnom divadle v Bratislavě, v Théâtre de Caen, Opéra royal du chateau de Versailles či v Opera de Dijon. Od roku 2006 je stálou členkou ansámblu opery Národního divadla v Praze. Její repertoár zahrnuje mozartovské a belcantové role jako Susanna (Le nozze di Figaro), Despina (Così fan tutte), Pamina (Die Zauberflöte), Adina (L’elisir d'amore), Juliette (Romeo et Juliette), Marguerite (Faust) a mnoho dalších. Spolupracovala s řadou předních českých i zahraničních hudebních těles jako BBC Symphony Orchestra, Camerata Salzburg, Česká filharmonie. Nahrávala pro Česky rozhlas, televizní stanicí MEZZO či belgickou rozhlasovou stanici RTFB International.

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner