27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
cyklus soudobé hudby S

Petr Kotík. Rudolf Komorous: Promeškaná příležitost

S1
Petr Kotík. Rudolf Komorous: Promeškaná příležitost

 

Vážení návštěvníci, kvůli vládním opatřením platným v době od 12. října do 26. října 2020 se tento koncert bohužel nemůže uskutečnit, proto jsme ho museli zrušit. Omlouváme se za případné komplikace.

 

PETR KOTÍK
Spontano pro sólo klavír a 10 nástrojů (1964)
RUDOLF KOMOROUS
Mignon pro čtyři smyčcové nástroje (1965)
PETR KOTÍK
Tuba mirum pro sólo tubu a perkuse (2019)
RUDOLF KOMOROUS
Wu pro sólo klavír (2007)

Ivo Kahánekklavír
Komorní sólisté PKF — Prague Philharmonia

Za podpory

OSA

 

400 | 300 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (studenti a děti do 15 let) | rodinná vstupenka: 100 Kč na osobu | donátorská vstupenka 2 000 Kč

 

Významní hudební skladatelé, jejichž hudba „nemá zařazení“. Jedni z představitelů významného kulturně-hudebního proudu „Pražské skupiny nové hudby - Musica viva Pragensis“, která měla své centrum v 60-tých letech v Praze. Petr Kotík dnes žijící a tvořící v New Yorku, Rudolf Komorous žijící od roku 1969 v Kanadě. Přátelé, kteří mají hudebně mnoho společného, ale v zásadě jsou rozdílní. V počátcích tvořili hudbu, která nikam nepatří, je tomu tak dodnes? S Petrem Kotíkem budeme hovořit o hudebním prostředí 60tých let v Praze, o tvorbě, která budila údiv i působila rozruch a zděšení, o dalším vývoji, který následoval, promeškali svoji příležitost? Výjimečným hostem večera je Ivo Kahánek, světový klavírista, který s nadšením přijal pozvání podílet se umělecky na tomto večeru, v hudbě, kterou ještě nikdy jako interpret neokusil!

Petr Kotík

Výjimečná osobnost současné hudby, český hudební skladatel, dirigent, flétnista, žijící v New Yorku, od roku 2001 umělecký ředitel ostravského festivalu nové hudby Ostravské dny.

Ivo Kahánek - klavír

Český klavírista, výjimečná osobnost současné hudební scény, absolutní vítěz mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2004, držitel nespočtu významných hudebních ocenění po celém světě, jedna z nejpůsobivějších osobností současné hudební generace v celosvětovém měřítku.

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner