27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
koncerty v zahraničí

Klassik im Prinze

Klassik im Prinze

Koncert byl pořadatelem zrušen.

 

PROGRAM:

-          B. Smetana: Z českých luhů a hájů z cyklu symfonických básní Má vlast

-          P. I. Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll, op. 23                

-          přestávka                                       

-          P. I. Čajkovskij: Symfonie č. 6, op. 74, h moll ("Patetická")

 

Florian Krumpöck, dirigent

Alexander Malofejev, klavír  

„Nejnovější fenomén ruské klavírní školy“ – i tak je titulován Alexander Malofejev, sotva devatenáctiletý klavírista z Moskvy. Student prestižní Čajkovského konzervatoře vstoupil do povědomí odborné veřejnosti především svým úspěchem na Mezinárodní Čajkovského soutěži mladých hudebníků, kde triumfoval ve 13 letech.

Od té doby již vystoupil s řadou těch nejprestižnějších světových orchestrů (Orchestr Mariinskeho divadla, Orchestra Filarmonica della Scala nebo Filadelfským orchestrem) pod taktovkou dirigentských hvězd, mezi nimiž nechybí Valery Gergiev, Alondra de la Parra nebo Michail Pletnev. Je také držitelem ceny Premio Giovane Talento Musicale dell'anno 2017, udělované v rámci Mezinárodního klavírního festivalu Brescie a Bergama.

Malofejevova nahrávka Čajkovského Klavírního koncertu b moll č. 1 s doprovodem Tatarského národního symfonického orchestru je zařazena na kompletní nahrávce Čajkovského koncertů a symfonii Tchaikovsky 2020, kterou vydavatelstvo Sony připravilo k 180 výročí narození skladatele. Klavírista je oceňován jak pro své výjimečné technické dispozice, tak i pro zralé výrazové zvládnutí děl: podle výpovědí kritiků na úrovni, jež je u tak mladého umělce naprosto neobvyklá.   

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner