27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Haydn. Mozart. Vranický

L2
Haydn. Mozart. Vranický

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera:

18:00 Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18:30 Setkání s příběhy umění - kurátoři Lobkowiczkých sbírek vyprávějí
19:00 Koncert v Císařském sále
20:15 Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Zahájení prodeje abonmá 13. 11. 2020. Donátorská vstupenka: 5000 Kč

 

FRANZ JOSEPH HAYDN: Předehra k opeře L´anima del filosofo

WOLFGANG AMADEUS MOZART: Koncert pro housle a orchestr č. 3 G dur K. 216 „Štrasburský“

ANTONÍN VRANICKÝ: Symfonie C dur „Aphrodite“

 

Emmanuel Villaume - dirigent

Jan Fišer - housle

 

„Pokud bych si mohl přát jedinou věc, tak nikdy neztratit opravdovou lásku a vášeň k hudbě.“

Hudebního ředitele a šéfdirigenta PKF – Prague Philharmonia a šéfa Opery v Dallasu Emmanuela Villauma vítáme vždy na jeden vybraný večer. Ve druhém koncertu cyklu nabídne tento charismatický francouzský umělec a velký znalec filozofie a literatury program s hudbou, která rozeznívala paláce v 18. a 19. století. Jako sólista se k němu připojí koncertní mistr PKF – Prague Philharmonia, Jan Fišer, absolvent Carnegie Mellon University a držitel Davidoff Prix pro nejtalentovanějšího mladého hudebníka v České republice.

Haydn a Mozart, dva z tří největších skladatelů hudebního klasicismu, nechybějí ani v programu této řady. Od Haydna uslyšíme předehru k jeho poslední opeře L'anima del filosofo, na náměty příběhu Orfea a Eurydiky. Mozartova hudba bude zastoupena Koncertem pro housle č. 3, pro nástroj, na který jako interpret sám exceloval a věnoval mu mnoho nádherných skladeb. Skutečnou dramaturgickou lahůdkou bude Symfonie C dur „Aphrodite“ Antonína Vranického. Pro toto dílo je Lobkowiczký palác mimořádně příznačným prostředím, jelikož Vranický byl dvorním kapelníkem Josefa Františka Maximiliána z Lobkowicz. Okouzlující symfonie je pak svatebním darem pro knížete z Lobkowicz a Marii Karolínu ze Schwarzenbergu.

 

 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné.

Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Zahájení prodeje abonmá 13. listopadu 2020.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:
Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner