27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Bach. Rota. Mendelssohn

L4
Bach. Rota. Mendelssohn

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18:00 Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18:30 Setkání s příběhy umění - kurátoři Lobkowiczkých sbírek vyprávějí
19:00 Koncert v Císařském sále
20:15 Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Zahájení prodeje abonmá 13. 11. 2020. Donátorská vstupenka: 5000 Kč

 

FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY: Koncert pro housle a orchestr d moll op. posth.

NINO ROTA: Koncert pro smyčcový orchestr

JOHANN SEBASTIAN BACH: Koncert d moll pro dvoje housle a orchestr BWV 1043

 

Bomsori Kim - housle

Jan Fišer - umělecký vedoucí

 

 „Doufám, že se stanu člověkem, který bude ostatní inspirovat.“

Vibrující sezonu uzavře koncert jihokorejského hudebního zázraku – houslistky Bomsori Kim, vítězky soutěže ARD Mnichov a držitelky cen z neuvěřitelného počtu těch nejnáročnějších mezinárodních houslových soutěží – z Čajkovského soutěže v Moskvě, Soutěže Královny Alžběty v Bruselu, Jeana Sibelia v Helsinkách, Josepha Joachima v Hannoveru, Henryka Wieniawského v Poznani a mezinárodních soutěží v Montrealu a Sendai. Houslistka, která věří, že svou hrou přináší lidem útěchu, má za sebou debuty na festivalech v Lucernu, Rheingau, v berlínském Konzerthausu, vídeňském Musikvereinu, Suntory Hall v Tokiu či v prestižní La Jolla Music Society’s Rising Star Series. Absolventka Juilliard School nahrává aktuálně pro dva největší světové labely – Warner Classics a Deutsche Grammophon. V Praze představí vzácný nástroj z dílny Giovanni Battisty Guadagniniho z roku 1774.

To, že Mozart komponoval vyspělé skladby již ve velmi raném věku, je obecně známé. Věděli jste však, že podobně to bylo s Felixem Mendelssohnem-Bartholdym? Koncert pro housle d moll napsal, když mu bylo 13 let. Do povědomí veřejnosti se však dílo znovu dostalo až v 50. letech minulého století, díky houslovému virtuózovi Jehudi Menuhinovi. V podobném věku začal komponovat i Nino Rota, umělec, jehož si dnes spojujeme převážně s legendární hudbou k slavným Felliniho filmům. Závěrečný koncert řady Lobkowicz abonmá představí tohoto skladatele i jako autora úžasných děl v žánru klasické hudby. A pokud mluvíme o závěru sezony, ukončit jí skladbou nesmrtelného Johanna Sebastiana Bacha je určitě tou správnou volbou.

 

 

 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné.

Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Zahájení prodeje abonmá 13. listopadu 2020.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:
Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner