25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
vyhledat

Datum: 23. 4. 2015

Romantický (téměř rodinný) tandem a jeden protestující na úvod / Návrat ryzího hudebního šarmu Isabelle Faust Sobota 25. dubna, 19.30 hodin, Rudolfinum

Sedmý koncert orchestrálního cyklu láká na dvojici brilantních hudebníků - šarmantní houslistku Isabelle Faust a jejího německého kolegu, dirigenta Philippa von Steinaeckera. Tento umělecký tandem se představí ve skladbách romantických autorů Roberta Schumanna a Johannese Brahmse, které uvede neobarokní dílo Igora Stravinského.

Brilantní houslistka Isabelle Faust spolupracovala s PKF již dříve na nahrávkách věnovaných Antonínu Dvořákovi, Bohuslavu Martinů nebo Ludwigu van Beethovenovi, jež vyšly na prestižním labelu Harmonia Mundi, a trvale se zapsala do srdcí i myslí posluchačů a milovníků klasické hudby. 

Charakter a sílu její hry popsal například list New York Times: „V jejím zvuku je vášeň, kuráž a elektrizující napětí, ale také odzbrojující vřelost a laskavost, které odhalují skryté lyrické podtóny…“ 

Dirigent Philipp von Steinaecker je pro naše příznivce zatím poměrně neokoukanou tváří, i když už si dávno dokázal získat mezinárodní renomé.

Poslední volné vstupenky je možné zakoupit on-line na www.pkf.cz v sekci Koncerty, nebo v pokladně Rudolfina hodinu před začátkem koncertu.

Program:
Igor Stravinskij
Koncert pro komorní orchestr Es dur "Dumbarton Oaks"

Robert Schumann
Koncert pro housle a orchestr d moll, WoO 23

Johannes Brahms
Serenáda č. 1 D dur, op. 11

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner