25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU
vyhledat

Datum: 24. 3. 2015

Mezzosopranistka Dagmar Pecková dnes ve Dvořákově síni Rudolfina představí nové album s názvem Hříšnice. Pěvkyni doprovodí PKF - Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Aleksandra Markoviče. Všechny árie nového projektu Peckové jsou áriemi hříšnic, jako jsou Máří Magdalena, Herodias, Dalila, Médea, Elektra či Salomé. Nahrávce požehná kardinál Dominik Duka.

Stejně jako na nové nahrávce i na pražském koncertě společně s Peckovou vystoupí sopranistka Ivana Veberová v roli Elektry ve Straussově stejnojmenné opeře a slovenský basista Peter Mikuláš jako Herod v závěrečné scéně z Mariottovy opery Salomé. V plánu jsou i další koncerty včetně účasti na několika hudebních festivalech.

Za provokativním názvem alba se skrývá dramaturgická myšlenka samotné Peckové a Williama Diddena. "Jako psychiatr mohu zodpovědně říct, že odpuštění je tím nejesencionálnějším lékem, který dokáže uzdravit nemocnou lidskou duši i vztahy," sdělil Didden.

Pecková se pravidelně objevuje na koncertních pódiích i operních scénách evropských metropolí. Je držitelkou ceny Thálie za rok 1999 za titulní roli v Bizetově opeře Carmen na scéně Národního divadla v Praze.

Zdroj: Blesk.cz

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner