25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Datum: 29. 4. 2015

Po pozitivních ohlasech z předchozích sezon vrací PKF – Prague Philharmonia na program opět Mimořádný koncert pro děti, který se uskuteční v neděli 3. května 2015 od 17 hodin v Rudolfinu a ponese název NEBOJTE SE JOHOHO, POJĎTE S NÁMI DO ZOO, ANEB PLYŠOVÍ MAZLÍČCI JSOU V RUDOLFINU VÍTÁNI. Koncert je uspořádán v rámci oslav 20. výročí založení orchestru.

Mimořádný dětský koncert svojí dramaturgií zcela vybočí z pravidelných pásem koncertů pro děti, ve kterých světem vážné hudby malé posluchače provázejí skřítkové z varhanní skříně Rudolfina Šíma a Lupi v podání herců Nikoly Pádivé a Filipa Sychry. Zatím co na pravidelných koncertech PKF – Prague Philharmonia je vždy hlavním spojovacím prvkem jméno jednoho z českých skladatelů, letošní mimořádný koncert se ponese v duchu hudební ZOO.

„I letošní Mimořádný koncert se koná v podvečerní čas, aby i dětský divák okusil kouzlo návštěvy Rudolfina v jinou dobu než dopoledne. Kromě čtyřdílného cyklu o českých skladatelích, je tu nabídka navštívit bonusový pátý koncert pro děti, který se ponese v duchu fauny. Ocitneme se v jiném světě, kde zvířata žijí svým hudebním životem. Hlavní hudební páteří celého koncertu bude Saint-Saënsův Karneval zvířat a Uherkovy písně z cyklu Hrátky se zvířátky. Mimořádný koncert bude zároveň oslavou 20. výročí založení PKF – Prague Philharmonia av závěru představí všechny své domácí mazlíčky, kteří se v tomto období dvaceti let narodili. U všech edukativních koncertů se snažíme děti a jejich rodiče zábavnou formou poučit. Ale tentokrát tomu bude jinak. Mimořádný koncert si může dovolit nevzdělávat, ale maximálně pobavit. Naším velkým přáním je, aby se děti smály od ucha k uchu a odnesly si nejen kvalitní hudební, ale i radostný zážitek!“, láká na program koncertu jeho dramaturg a režisér Vladimír Jopek.

Další mimořádností koncertu bude přítomnost dětského pěveckého sboru Severáček z Liberce a účinkování moderátorky Martiny Kociánové. S dirigentskou taktovkou orchestr PKF – Prague Philharmonia povede Zbyněk Müller. Do chystané hudební ZOO, jak tvůrci programu nazývají koncert zkráceně, si malí i velcí návštěvníci mohou přinést svoje plyšové mazlíčky a zapojit se s nimi do děje.

„Naše mimořádné koncerty pro děti navazují na tradiční projekt sérií koncertů pro děti, pro školy a také pro školy v angličtině. PKF – Prague Philharmonia má díky nim v orchestrálních cyklech nesmírně široký záběr s ohledem na cílové skupiny a tu správnou hudbu ve špičkovém provedení si tak pro sebe vybere úplně každý. V právě probíhající sezoně stále ještě slavíme 20. výročí našeho založení a tematika tohoto koncertu se podle mého názoru ideálně hodí pro jeho připomenutí“, zve posluchače na koncert i ředitel PKF Radim Otépka.

Vstupenky je možné zakoupit online pod odkazem, osobně na pokladně PKF v Husově 7, Praha 1 (čtvrtek 9.30-12.00 13.00-17.00) nebo hodinu před začátkem koncertu na pokladně Rudolfina.

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner