25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Hudebníci orchestru PKF – Prague Philharmonia tento týden vystupují v Královské opeře v Muscatu. Pod vedením Davida Levyho je zde na programu baletní představení Anna Karenina. Balet na motivy Tolstého románu vytvořil známý ruský choreograf Boris Eifman. Jako hudební doprovod k němu vybral úryvky ze symfonické i operní tvorby Petra Iljiče Čajkovského. „Vzniklo tak představení s mimořádným emocionálním účinkem,“ říká americký dirigent David Levy, mj. absolvent Harvardské univerzity v oboru psychologie.

Od své premiéry v roce 2005 tato baletní produkce hostovala v mnoha evropských metropolích a vzbudila nadšený ohlas posluchačů i kritiky. V Královské opeře v Muscatu se 15. a 17. prosince odehrála představení před vyprodaným hledištěm.

Pro orchestr PKF – Prague Philharmonia šlo o první z pěti hostování v ománském hlavním městě v této sezoně. Vrátí se sem už na konci roku coby již tradiční host slavnostních silvestrovskch koncertů. Pod vedením Davida Charlese Abella doprovodí proslulého britského barytonistu Simona Keenlysida. V březnu příštího roku čeká pražské hudebníky vystoupení se sopranistkou Annou Netrebko a další dva projekty.

Královská opera v Muscatu patří k operním domům, v nichž hostují ti nejlepší zpěváci a soubory. „Vážíme si tohoto pozvání a faktu, že jsme v této sezoně de facto rezidenčním tělesem,“ uvedl šéfdirigent a hudební ředitel PKF Emmanuel Villaume, který se s PKF v lednu chystá na rozsáhlé turné po USA.

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner