25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Český debut Angely Brower

Folk Songs Luciana Beria znám dobře a mám je ráda. Vždyť první dvě písně na počátku jsou americké: Black Is the Color a I Wonder as I Wander. Napsal je původně lidový zpěvák a skladatel z Kentucky John Jacob Niles. Ale těší mě, že s Beriou se mohu zastavit i v dalších zemích světa: ve Francii, na Sicílii či Sardinii, v Ázerbajdžánu… Společně s PKF – Prague Philharmonia provedeme tuhle nádhernou hudbu, kterou mám moc ráda. Musím však poznamenat, že se cítím být poctěna pozváním vystoupit v Praze s tímhle skvělým orchestrem. Doslova to beru jako kompliment.“ (Angela Brower, mezzosoprán) 

Přečtěte si rozhovor s Angelou Brower pro časopis Umění a medicína 

Světová premiéra JIN – nostalgie a naděje pro vibrafon a orchestr Ondřeje Štochla

 

Rozhovor Ondřeje Štochla na Radiu Classic

MARTIN OPRŠÁL— vibrafon

Martin Opršál je jedním z nejvýraznějších českých hráčů na bicí nástroje polistopadové éry. V letech 1990–1997 byl členem souboru bicích nástrojů DAMA DAMA. Koncertoval prakticky po celé Evropě, v Japonsku a Jižní Koreji. Spolupracoval s Pavel Haas Quartet, Ivou Bittovou, Milanem Paľou ad. Aktuálně se angažuje v projektu OK Percussion Duo, ansámblu, který se zaměřuje na interpretaci současné hudby pro bicí nástroje. Dalšími aktivitami jsou kvintet na pomezí jazzu a minimal music SWOMP a sextet Dust in the Groove.

Venezuelský hudební klenot Ilyich Rivas

Přes své mládí (narozen v roce 1993) si již stihl venezuelsko-americký dirigent Ilyich Rivas vybudovat pozoruhodné mezinárodní renomé. V pouhých šestnácti letech debutoval s Atlanta Symphony Orchestra. Následovaly debuty s Londýnskou filharmonií, Švédským, Frankfurtským a Stuttgartským rozhlasovým orchestrem, Královskou filharmonií ve Stockholmu, NDR Radiophilharmonie Hanover, Orchestre de la Suisse Romande ad. V roce 2011 obdržel pozvání od fenomenálního amerického dirigenta Michaela Tilsona Thomase dirigovat YouTube Symphony Orchestra v Opeře v Sydney. Je držitelem Bruno Walter Conducting Prize a Prix Julius Baer.

neděle 4. února 2018 od 19.30, Dvořákova síň Rudolfina

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner