25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

PKF – Prague Philharmonia na letošním Pražském jaru

Celkem třikrát se PKF – Prague Philharmonia představila v rámci letošního ročníku festivalu Pražské jaro. V pondělí 14. května si s finalisty soutěže zahrála Koncert č. 2 Es dur pro lesní roh a orchestr Richarda Strausse. Sledujte on-line stream obou finálových kol!

PKF – Prague Philharmonia & Julian Rachlin

Ve středu 23. května byla PKF – Prague Philharmonia partnerem rezidenčního umělce festivalu, houslisty a dirigenta Juliana Rachlina

PKF – Prague Philharmonia & Jana Boušková

Výrazně rytmický večer inspirovaný z větší části španělskou a latinsko-americkou hudbou čekal na posluchače v sobotu 26. května. Hudbu k baletu s lehce bizarním názvem Vůl na střeše (název stylu tanga) napsal Darius Milhaud, významný představitel pařížské skupiny Les Six, pod dojmem karnevalu v Riu de Janeiru. Také Ginasterův Koncert pro harfu a orchestr nabídl téměř extatické rytmické části, kde se harfa měnila v bicí nástroj. V české premiéře zazněl Koncert pro harfu a orchestr Lukáše Sommera, psaný s myšlenkou na staré španělské loutnové partitury. Bonbonkem byla rozverná „Klasická“ symfonie Sergeje Prokofjeva, kterou šestadvacetiletý skladatel dokončil dva měsíce před vypuknutím revoluce v Rusku. Symfonie odkazuje na tvorbu Josepha Haydna a lze ji považovat za jedno z prvních neoklasicistních děl 20. století. 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner