25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Čím je pro Vás PKF – Prague Philharmonia a jak vnímáte projekt její Orchestrální akademie?

Ptali jsem se tří mladých flétnistů, účastníků konkurzu do Orchestrální akademie 2018–2019. 

Tomáš Závora

"PKF je pro mě moderní orchestr na vysoké úrovni, který má své pevné místo mezi předními českými tělesy. Oslovuje široké spektrum lidí, a to jak svou kvalitou, tak i perfektně zvládnutou propagací. Orchestrální akademie je výborná příležitost pro studenty, aby si vyzkoušeli a naučili se hrát v kvalitním orchestru. Je to velká podpora mladých umělců."

Sylvie Schelingerová 

"Jsem velice ráda, že jsem mohla být rok členkou Orchestrální akademie PKF – Prague Philharmonia. Nejen, že jsem nabyla spoustu zkušeností, co se hraní týče, ale také jsem poznala spoustu skvělých lidí. S orchestrem jsem absolvovala turné v Číně a zájezd do Ománu, kam bych se sama jen tak nepodívala. Proto bych se ráda do orchestru ještě na další rok vrátila. Bylo mi ctí hrát v tomto skvělém ansámblu. Všem mladým hráčům účast na konkurzu do OA vřele doporučuji!"

Michaela Blažková

"Orchestr PKF – Prague Philharmonia je podle mě vysoce kvalitní orchestr s příjemnou atmosférou. Bezpochyby patří po boku České filharmonie mezi dva nejlepší orchestry naší republiky. Orchestrální akademie jsou rozhodně velmi důležité. Studenti tak mají možnost učit se od zkušených hráčů a získat praxi v profesionálním prostředí."

Stránka Orchestrální akademie PKF – Prague Philharmonia

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner