25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

PKF – Prague Philharmonia se chystá na další turné s Gáborem Boldoczkim

 

Vynikající trumpetista Gábor Boldoczki a PKF – Prague Philharmonia opět stanou na jednom pódiu, a to hned v několika německých městech! Na programu zazní ryze česká díla od autorů jako jsou Antonín Dvořák, Jan Křtitel Vaňhal či František Benda. Turné s příznačným názvem Bohemian Rhapsody potěší publikum v Essenu, Kielu, Neumarktu a na dalších místech.

Gábor Boldoczki byl po svém vítězství v nejslavnější světové trumpetové soutěži – Mezinárodní soutěži Maurice Andrého 1997 v Paříži pasován na nástupce tohoto legendárního trumpetisty, považovaného mnohými za nejlepšího hráče na trubku 20. století. Svou kariéru odstartoval ve 20 letech právě tímto úspěchem, když ve stejném roce přidal ještě vítězství v soutěži ARD Mnichov a o rok dříve v soutěži Pražské jaro.

Dnes koncertuje po celém světě a jeho životopis se pyšní koncertními sály jako Musikverein ve Vídni, Concertgebouw Amsterdam, Philharmonie Berlin, Théâtre des Champs Elysées v Paříži nebo Palác umění v Budapešti. Byl prvním trumpetistou na světě, který byl pozván k provedení sólových koncertů pro trubku na Salcburský festival. V roce 2008 získal prestižní Cenu ECHO Klassik v kategorii „Instrumentalista roku“. „Tón je zrcadlem duše a osobnosti umělce,“ vyjadřuje Gábor Boldoczki jasně a srozumitelně svou uměleckou vizi. Turné "Bohemian Rhapsody“ navazuje na jeho dlouholetou intenzivní spolupráci s PKF – Prague Philharmonia.

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner