25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Spojte zážitek s podporou špičkového umění 

Donátorská abonentní řada v úzké spolupráci s rodinou Lobkowiczů dává orchestru PKF— Prague Philharmonia příležitost sdílet svou tolik charakteristickou virtuozitu a umělecký entusiasmus v intimním a vzácném prostoru s těmi, kteří jsou fascinováni nekonečnými příběhy umění. V prostředí jedinečných sbírek Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě s námi můžete i v roce 2019 prožít čtyři večery s neopakovatelnou atmosférou, během nichž vám budeme opět vyprávět poutavé příběhy o hledání krásy, jež je nekonečným leitmotivem fascinujících Lobkowiczských sbírek, a zavedeme vás přímo do srdce orchestru PKF. Řada PKF— LOBKOWICZ abonmá je koncipována jako donátorská. Jejím zakoupením podpoříte umělecké plány orchestru PKF— Prague Philharmonia.

„Chtěla bych mít nadhled nad všemi svými emocemi.“ To jsou slova sólistky prvního koncertu řady PKF - Lobkowicz Kateřiny Kněžíkové.  Sympatická pěvkyně s krásným hlasem má na svém kontě mnoho úspěšných mezinárodních spoluprací například s BBC Symphony Orchestra, Cameratou Salzburg nebo divadelními scénami v Caen, Bruselu, Versailles či Dijonu. Její doménou byly donedávna zejména opery W. A. Mozarta, postupně se však prosazuje i v belcantovém repertoáru 19. a 20. století. Na koncertě 24. dubna 2019 zazní skladby od Martinů, Monteverdiho a Faurého. 

„Když chcete něco skutečně změnit, musíte to udělat hned,“ říká sólista dalšího koncertu, violoncellista Daniel Müller-Schott. Držitel International Classical Music Award 2017 a jeden z nejžádanějších violoncellistů současnosti, jehož deník The New York Times popsal jako „neohroženého hráče s vynikající technikou“ vystupoval s řadou předních světových orchestrálních těles v čele s orchestry v New Yorku, Bostonu, Los Angeles či Clevelandu, v Evropě pak s Berlínskou filharmonií, Gewandhausorchestra Leipzig nebo City of Birmingham Symphony Orchestra. Po svém vítězství v Mezinárodní soutěži P. I. Čajkovského studoval ještě jako teenager rok u Mstislava Rostropoviče. Těšit se můžete 5. června 2019 na díla od Schumanna, Bacha a Čajkovského.

„Zvuk lesního rohu se podobá lidskému hlasu.“ To si myslí sólista v pořadí již třetího koncertu PKF - Lobkowicz Radek Baborák, který se uskuteční 16. října 2019. Hornista a dirigent Radek Baborák patří bez nadsázky mezi nejvýraznější osobnosti světové klasické hudební scény. Jeho více než dvacet pět let trvající úspěšná kariéra jej zavedla do koncertních sálů doslova celého světa, kde vystupoval po boku řady dirigentských osobností— Daniela Barenboima, Sira Simona Rattla, Naame Järviho či Seiji Ozawy. Poslední jmenovaný vyjádřil svůj obdiv k tomuto umělci velmi výstižně: „Baborák je pro mě génius“.

„Mecenát je odpovědnost privilegovaných dělat svět krásnější,“ říká Mahan Esfahani, sólista závěrečného koncertu řady PKF-Lobkowicz s datem 11. listopadu 2019. Na svém kontě má Mahan Esfahani dvě důležitá prvenství. V roce 2011 odehrál historicky vůbec první cembalový recitál na BBC Proms v Londýně a o tři roky později se stal prvním cembalistou oceněným titulem Gramophone Artist of the Year. Je posledním žákem legendární české cembalistky Zuzany Růžičkové.

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner