25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

PKF — Prague Philharmonia na bývalém armádním cvičišti Kasáren Karlín!

U příležitosti oslav druhého výročí kulturního centra Kasárna Karlín se v unikátním areálu kulturní památky odehraje šest open-air koncertů pro celkem 3600 lidí. Na pódiu se představí 40 členů PKF — Prague Philharmonia pod vedením osmadvacetileté české dirigentské hvězdy Jiřího Rožně. V programu zazní slavné skladby Mozarta, Beethovena a Martinů.

Kasárna Karlín – unikátní místo v centru Prahy

Kulturní a společenské centrum Kasárna Karlín otevřelo veřejnosti jedinečné prostory bývalých kasáren v červnu 2017. Během dvou let v areálu zprovoznilo kavárnu v někdejším bazénu, bar v garážích pro armádní vozidla, koncertní sál, kino a bývalý buzerplac proměnilo v příjemné náměstí bez aut s několika hřišti i letním kinem. Své dvouleté působení se Kasárna rozhodla oslavit za pomoci PKF – Prague Philharmonia velkolepou sérií šesti open-air koncertů pro čtyřicetičlenný orchestr na bývalém vojenském cvičišti, které se odehrají v termínu 19.–23. června 2019. „Od začátku se snažíme Kasárna otevřít široké veřejnosti, rodičům s dětmi, mladým lidem i seniorům. Přesně v takovém duchu se nese i tento projekt – chceme přenést klasickou hudbu z koncertních síní do veřejného prostoru a zpřístupnit ji v nezvyklém prostředí co nejširšímu publiku, čemuž jsou uzpůsobeny i nižší ceny, mimo jiné zvýhodňující děti, seniory a studenty,“ říká Matěj Velek, ředitel Kasáren Karlín.

Termíny koncertů

st 19. června od 21.00
čt 20. června od 21.00
pá 21. června od 21.00
so 22. června od 17.00
so 22. června od 21.00
ne 23. června od 21.00

Cena vstupenek: 620 | 430 Kč (děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři 65+, ZTP, ZTP/P, TP)

14% sleva pro předplatitele abonentních cyklů PKF – Prague Philharmonia 2019-2020 na představení 22. a 23. června od 21.00 (rezervace exkluzivně emailem na adrese vstupenky@pkf.cz nebo telefonicky na čísle 224 267 644)

Ceny odpoledního koncertu v sobotu 22. června 510 | 300 Kč

Vstupenky na www.goout.cz

Nebojte se počasí!

V případě špatného počasí a zrušení celého koncertu bude vstupné vráceno v plné výši. V případě mírného deště budou na místě připraveny pro návštěvníky pláštěnky. 

Program koncertu

Během šesti letních večerů zazní pod širým nebem trojice světoznámých skladeb. Koncert zahájí předehra k jedné z nejpopulárnějších oper Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta. Naváže fantazijní Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr českého skladatele Bohuslava Martinů, která vznikla v roce 1952 v emigraci v New Yorku. Večer zakončí Beethovenova Symfonie č. 7 A dur, Wagnerem pro svou extatičnost překřtěná na „Apoteóza tance“. Jednotícím prvkem programu je spojení s Českem – premiéra Dona Giovanniho proběhla v dnešním Stavovském divadle, ve skladbě Bohuslava Martinů je patrná nostalgie po vlasti, kam mu byl v roce 1948 navždy uzavřen přístup, a na tzv. Sedmé symfonii začal Beethoven pracovat během lázeňského pobytu v Teplicích.

Doprovodný program

K příležitosti druhého výročí centra se kromě koncertů otevře také výstava, která bude jako první mapovat minulost, přítomnost i možnou budoucnost areálu kasáren. Představovat bude zážitky a příběhy vojáků a dalších, kteří ji dříve využívali, prezentovat se bude současná podoba prostor i možnosti dalšího využití objektu. A právě návštěvníci open-air série budou mít možnost expozici zhlédnout jako první.

Více informací ohledně programu a prodeje vstupenek.

Vycházející hvězda Jiří Rožeň

 

Jiří Rožeň je jedním z nejtalentovanějších mladých českých dirigentů současnosti. Čerstvě zastupován jednou z největších světových hudebních agentur HarrisonParrott v Londýně, která má ve svém katalogu dirigentské hvězdy jako John Adams, Peter Eötvös, Susanna Mälkki nebo Krzysztof Penderecki, debutuje v této sezoně s Deutsches Symphony-Orchester Berlin, BBC Philharmonic, BBC National Orchestra of Wales nebo Ulster Orchestra v Belfastu. Jiří Rožeň je finalistou dvou největších světových dirigentských soutěží – Nestlé and Salzburg Festival Young Conductors Award a Donatella Flick LSO Conducting Competition v Londýně.

Jako asistent Donalda Runniclese a Thomase Dausgaarda se podílel na projektech v rámci BBC Proms a na Mezinárodním festivalu v Edinburghu. Velký ohlas vzbudil jeho debut na Mezinárodním hudební festivalu Pražské jaro v roce 2016 právě s PKF – Prague Philharmonia. V sezoně 2019–2020 jsou potvrzena jeho angažmá s Královskou filharmonií v Londýně, Královskou filharmonií v Liverpoolu, Orchestre national de Belgique a Orchestre national du Capitole de Toulouse. Absolvoval mistrovské kurzy s Danielem Gattim, Bernardem Haitinkem, Davidem Zinmanem nebo Peterem Eötvösem. Je zapáleným propagátorem české hudby 20. století, zejména Miloslava Kabeláče, Josefa Suka, Leoše Janáčka a Viktora Kalabise. Blízko má také k tvorbě Bohuslava Martinů, společně s Filharmonií Brno a Českým filharmonickým sborem Brno premiéroval novou například kritickou edici Martinů kantáty Svatební košile.„Projekt Kasárna Karlín se mi zdá být velice záslužný a zajímavý. Myslím si, že je enormně důležité přinášet hudbu širšímu okruhu posluchačů,” říká.

„Jsem velice rád, že se nám podařilo získat ke spolupráci právě dirigenta Jiřího Rožně, který stojí na prahu mimořádné mezinárodní kariéry a v budoucnu o něm určitě ještě uslyšíme,” dodává ředitel PKF - Prague Philharmonia Radim Otépka.

Vynikající violista Stanislav Svoboda

 

Stanislav Svoboda působí v současnosti jako vedoucí skupiny viol v orchestru PKF — Prague Philharmonia a jako člen Orchestru Státní opery Praha. Vedle toho se profiluje rovněž jako sólista a komorní hráč. Vystudoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži a Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Ještě během studií se stal vítězem Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec a úspěšně udělal konkurz do Gustav Mahler Jugendorchester, kde společně s mladými hudebníky z celé Evropy účinkoval na významných evropských koncertních pódiích pod taktovkou dirigentských hvězd jako Claudio Abbado, Václav Neumann, James Judd nebo Manfred Honeck. V roce 1992 se stal jedním ze zakládajících členů Nového českého komorního orchestru, ze kterého se později v roce 1994 zformovala pod vedením Jiřího Bělohlávka Pražská komorní filharmonie, dnešní PKF — Prague Philharmonia.

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner