25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

PKF — Prague Philharmonia nominována na Classic Prague Award 2019 v kategorii „Orchestrální výkon roku“

Za svůj výkon na festivalu Dvořákova Praha 2019 byla PKF — Prague Philharmonia se svým šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem a houslistou Gilem Shahamem nominována na cenu Classic Prague Award 2019 v kategorii „Orchestrální výkon roku“, společně s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Předávání křišťálových trofejí ve všech deseti kategoriích proběhne 18. ledna 2020 ve Smetanově síni Obecního domu a vysílat jej bude již tradičně v přímém přenosu Česká televize od 20:20 hodin na kanálu ČT art.

Ceny budou opět uděleny v kategoriích Sólistický výkon, Komorní výkon, Orchestrální výkon, Vokální výkon, Crossover projekt, Soudobá kompozice, Nahrávka roku, Talent roku, Celoživotní přínos a Cena za propagaci české hudby v zahraničí. Za Celoživotní přínos bude oceněn dirigent Vladimír Válek.

O nominacích i vítězích ve všech kategoriích rozhodují odborné poroty v čele s hlavní porotou velikánů klasické hudby. Letos v ní zasednou světově proslulá sopranistka Gabriela Beňačková, houslový virtuos Václav Hudeček, klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč, klavírista a pedagog Ivan Klánský a uznávaný skladatel Ondřej Soukup. 

ORCHESTRÁLNÍ VÝKON – NOMINACE

PKF – Prague Philharmonia, dirigent Emmanuel Villaume
Josef Suk, Antonín Dvořák, Camille Saint-Saens
Koncert v rámci MHF Dvořákova Praha, 14. 9. 2019

Česká filharmonie, dirigent Semjon Byčkov
Dimitrij Šostakovič: Symfonie č. 8 C moll op. 85
Zahajovací koncert 124. sezóny ČF, 4. 9. 2019

SOČR – Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent Tomáš Brauner
Antonín Dvořák: Král a uhlíř
Koncert v Rudolfinu, 19. 9. 2019

Držte nám palce!

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner