25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Emmanuel Villaume triumfuje v Královské opeře Covent Garden 

Čtěte velký rozhovor s Emmanuelem Villaumem na OperaPlus!

Šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia Emmanuel Villaume je ve světě opery velmi známou figurou. Od sezony 2012–2013 působí na postu hudebního ředitele Opery v Dallasu a pravidelně se vrací do nejprestižnějších operních domů světa. Jen z posledních dvou sezon jmenujme Metropolitní operu v New Yorku (Tosca, Lovci perel), Deutsche Oper Berlin (Don Quichotte), Gran Teatre del Liceu v Barceloně (Manon Lescaut) nebo Královskou operu Covent Garden, kde aktuálně slaví úspěch s provedením Pucciniho Bohémy se Sonyou Yonchevou, Aidou Garifullinou a Charlesem Castronovem v titulních rolích. Stejný titul letos uvede také v Metropolitní opeře v New Yorku, kde bude spolupracovat s Ailyn Pérez a Josephem Callejou.

 

The Guardian
Bohéma je rovněž opera pro dirigenta, jak po léta dokazuje na své elektrizující, padesát let staré nahrávce Toscanini, který dirigoval její premiéru v roce 1896. V orchestřišti je z mnoha pohledů Emmanuel Villaume hvězdou tohoto návratu. Vnáší do opery tolik žádoucí drive a intenzitu, aniž by se zpronevěřil kráse a originalitě Pucciniho partitury.

Financial Times
Všichni z hudebního pojetí Emmanuela Villauma získávají. Jeho provedení má spád, orchestr je pečlivě vybalancován, což mu dodává na kvalitě.

Sunday Times
Večer měl svou kvalitu po mnoha stránkách, s mladým týmem, kde každý odvedl výbornou práci a vydal ze sebe to nejlepší zkušenému, ke zpěvákům vstřícnému Emmanuelu Villaumovi, aby mu připravil velký návrat do ROH. Dirigentovi se podařilo z orchestru vyčarovat nádherně detailní provedení.

Opera Today
Zamiloval jsem se do toho, co se Villaumovi a orchestru v tomto kusu podařilo. Bylo to tvárné, plynoucí představení, plné pohybu. S jedinou přestávkou po druhém dějství se obě poloviny odehrály každá za méně než hodinu, aniž by to vyvolalo pocit uspěchanosti. Obrazy odplývaly do minulosti ladně a vrcholy byly pěkně vytvarovány, aniž by vyvolávaly pocit přepjatosti.

Emmanuel Villaume je společně s Dianou Damrau držitelem Ceny ECHO Klassik 2017 za Operní album roku (nahrávka Meyerbeerových árií). Jeho poslední (horkou) nahrávací novinkou je super úspěšné album árií z italských, francouzských a ruských oper, na němž spolupracoval s tenoristou Benjaminem Bernheimem a PKF a které vyšlo v listopadu loňského roku ve vydavatelství Deutsche Grammophon. Od té doby stihlo posbírat několik cenných vavřínů: Diapason d’or, Choc du Classica, Le Diamant d´Opéra, “Album týdne” Bavorského rozhlasu, “Album týdne” The Times a “Album týdne” The Sunday Times.

Emmanuel Villaume v Praze

V Praze se na Emmanuela Villauma můžete těšit 9. února na dalším abonentním koncertu PKF – Prague Philharmonia v Rudolfinu. V programu, který je tentokráte zasvěcen odkazu Wolfganga Amadea Mozarta, bude dirigovat nejen skladby velkého „Wolfieho“ (Mozartova přezdívka), ale rovněž Stesk po Mozartovi Jana Klusáka, „Mozartianu“ P. I. Čajkovského a překrásné Beriovo Rendering. Detail koncertu a vstupenky on-line

„Láska, láska, láska, to je duše génia!" Říká W. A. Mozart, jemuž je věnován další koncert Orchestrálního cyklu PKF 9. února!

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner