Kalabis Quintet

Kalabis Quintet

Dámy tohoto kvinteta jsou hráčky předních orchestrů (Národní divadlo, PKF — Prague Philharmonia, Symfonický orchestr Českého rozhlasu). Ke spolupráci, kterou započaly na akademické půdě Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze, si přizvaly výjimečné hudební osobnosti nejen z pražské scény a z akademických kruhů (Radek Baborák, Tomáš Františ, Jiří Hlaváč, Štěpán Koutník, Jan Mach, a další), ale i světově známé instrumentalisty a specialisty v oboru komorní hudby (G. Pokorny - Vídeň). Tito lidé přispívají a stále zdokonalují souhru, zvuk a celkový dojem kvinteta, které se Vás snaží zaujmout již od roku 2012.  

Jejich odhodlání zúčastnit se soutěží přineslo úspěchy jak na domácí půdě tak v zahraničí. Rok 2014 přinesl dvě první ceny “Viktor Kalabis Prize” a “Czech Contemporary Music” a možnost zahrát v přímém přenosu pro Radio ORF ve Vídni. Soutěž v polské Vidnavě vynesla 1. cenu a titul laureáta, kterým dámy odstartovaly náročnou přípravu na vyhlášenou soutěž ve Francii v Marseille (Concours International de Quintette à vent). Ocenění (3. místo) a titul laureáta, jež získaly, jsou pro soubor velice hodnotnými a snaží se dokazovat, že česká komorní hudba má pro dechové kvinteto široký záběr. Poslední soutěž Bucharest International Music Competition v roce 2019 vynesla 3. místo. 

Kvinteto spolupracovalo s Českou televizí v rámci vzdělávacích programů a je zváno k nahrávání hudebních snímků pro Český rozhlas.  

Zuzana Bandúrová - flétna
Jarmila Jermářová - hoboj  
Anna Sysová - klarinet  
Denisa Beňovská - fagot  
Adéla Psohlavcová - lesní roh 

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
Čepro
O2 universum