Mozart. Beethoven. Stravinskij. Haydn

Místo konání

Kulturní dům Ládví, Velký sál
Burešova 1661/2, 182 00 Praha 8

Cena

Vstup zdarma.

Účinkují

PKF — Prague Philharmonia

Dirigenti z USA, Velké Británie, Izraele, Itálie, Německa, Švýcarska, Španělska, Jižní Koreje a Číny

Umělecký garant – profesor Martin Sieghart (Rakousko)

Program

Wolfgang Amadeus Mozart
Figarova svatba, předehra k opeře, KV 492
Igor Stravinskij
Koncert pro smyčce D dur "Basilejský"
Joseph Haydn
Symfonie č. 104 D dur "Londýnská", Hob I:104
Wolfgang Amadeus Mozart
Don Giovanni, předehra k opeře, KV 527
Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 7 A dur, op. 92

Pozor, od 22. listopadu 2021 platí nová omezení při návštěvě koncertů. 

Více informací

V druhé půlce listopadu hostí PKF — Prague Philharmonia Mezinárodní dirigentské kurzy pod vedením rakouského profesora Martina Siegharta. Dirigenti z USA, Velké Británie, Izraele, Itálie, Německa, Švýcarska, Španělska, Jižní Koreje a Číny přijíždí do České republiky s cílem hledání nových inspiraci a dalšího uměleckého rozvoje.

Díky PKF — Prague Philharmonia mají dirigenti jedinečnou možnost týden spolupracovat s orchestrem a své dirigentské mistrovství předvést na závěrečném koncertě, kde orchestr bude postupně řídit všech 12 dirigentů.

Uměleckým garantem kurzu a koncertu je profesor Martin Sieghart.

Návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuálně platná protiepidemická opatření. 
 

Martin Sieghart

Martin Sieghart, foto: Goran Andric

Martin Sieghart je jedním z nejvšestrannějších hudebníků své země. Je celosvětově žádaným dirigentem, pedagogem mnoha úspěšných zahraničních studentů, zakladatelem a ředitelem několika festivalů, bývalým dlouholetým prvním violoncellistou Vídeňských symfoniků, varhaníkem, korepetitorem a hráčem na klavír ve vlastních operních a orchestrálních projektech. 

Sieghart dirigoval řadu orchestrů, mimo jiné londýnský Filharmonický orchestr, Symfonický orchestr stanice NHK v Tokiu, Filharmonický orchestr v Rotterdamu, moskevský Čajkovského symfonický orchestr, symfonické rozhlasové orchestry z Berlína, Stuttgartu, Kolína nad Rýnem a Hannoveru, dále Museum Orchestra Frankfurt či Residentieorkest Den Haag.

V roce 2016 Sieghart ukončil svou pedagogickou činnost jako profesor ve Štýrském Hradci a začal působit po celém světě jako dirigent a pedagog na volné noze. Jako u většiny umělců jeho hudební život náhle narušila pandemie COVID. Dokázal si tak najít čas, aby se nad mnohým zamyslel, načerpal ze života dosud nepoznanou krásu a nyní, od léta 2021, se opatrně vrací ke své dřívější práci. 

Jeho umělecký návrat završí četné mistrovské kurzy, a to v České republice, Itálii, Slovenské republice a poprvé i ve Vídni.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC