Dětský klub Notička

Co je to Notička?

Notička je nejstarším dětských hudebním klubem v Praze, který vznikl při PKF – Prague Philharmonia v roce 2007. Organizuje 5-6 víkendových setkání v roce pro děti ve věku 4-14 let. Od roku 2012 funguje také Notičková přípravka pro děti od 3 let, do které se mohou zapojit i rodiče

Čím je Notička unikátní?

Notička se výrazně odlišuje od podobných aktivit v Praze, protože pro děti velmi citlivě a kreativně spojuje hudbu s mnoha jinými uměleckými profesemi. Mottem Notičky je překvapovat a uvádět děti do světů, do kterých se v běžném životě nedostanou. Setkání jsou vždy velmi interaktivní. Snaží se v dětech podnítit kreativitu a přirozený zájem nejen o hudbu, ale i o další umělecké či duchovní směry. Základem jsou velmi pečlivě vybraní lektoři, kteří se často stávají kamarády na celý život! 

Jak Notička funguje?

  • Členství je vždy na jeden kalendářní rok.
  • Základní cena členství je 2500 Kč.
  • V ceně je garantováno minimálně 5 setkání v roce.
  • Pro sourozence jsou poskytovány výrazné slevy.
  • Délka jednoho setkání klubu je mezi 3-5 hodinami dle věku či naturelu dětí, aktivity se střídají a nechybí ani svačinka! Po dobu nepřítomnosti rodičů se o děti starají kvalifikovaní učitelé, vychovatelé a lektoři.

Notička je pro všechny

„Když ten můj kluk nemá hudební sluch a raději hraje fotbal!“ Omyl! Právě pro tohoto malého sportovce je Notička vynikající volbou. Děti k ničemu nenutí, ale poutavou formou je inspiruje a provokuje ke kreativnímu myšlení, které má, jak je všeobecně známo, blahodárný vliv na rozvoj dětského mozku. A co vy víte, třeba zrovna ve vašem fotbalistovi dřímá nový Antonín Dvořák! V každém případě Notička je určená všem dětem bez rozdílu. Talentovaným dětem pomáhá podchytit a rozvíjet jejich talent, ostatní děti vzdělává a učí je milovat svět umění jako přirozenou součást života. 

Jak se do Notičky registrovat?

Stačí vyplnit registrační formulář. Mějte jen na paměti, že takto zaslaná elektronická přihláška je závazná a jejím odesláním souhlasíte s vaším členstvím v klubu Notička a s platbou členského příspěvku. Pro velký zájem o tento klub je počet členů limitován.

Potřebujete-li pouze informace, kontaktujte koordinátorku klubu Hanu Zaalovou, tel. +420 732 712 750, e-mail: zaalova@pkf.cz. Ráda Vám zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže najít společný „plán“ ke správnému rozhodnutí. 

Registrovat děti

Notička v roce 2021

Cestujeme s Notičkou aneb Cesta za poznáním krás různých kultur

S dětmi se vydáme prozkoumat různé kouty světa. Naše poznání začne v České republice, zapátráme v její minulosti a poznáme základy lidovosti (tanec, výrobu i hudbu). Následně se vydáme za australskými domorodci s nástrojem didgeridoo. V Africe si zahrajeme na djembe a nazdobíme si obličeje jako praví domorodci. Zastavíme se i v Japonsku, kde se naučíme tradiční japonské písmo a uvidíme tradiční čajový rituál podle pevných pravidel. Naše poslední cesta povede do Ruska za baletem a nástroji balalajka a gudok. Tohle vše a mnohem víc s námi zažijete, když se k nám přidáte…

1. setkání
Česká republika aneb Krásy lidovosti

termín v jednání


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, Praha 8

2. setkání
Austrálie aneb Cesta za termity

termín v jednání


Národopisné muzeum Národního muzea, Kinského zahrada 98, Praha 5

3. setkání
Afrika aneb Šamani a domorodci

termín v jednání


Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, Praha 1

4. setkání
Rusko aneb Výlet za velkým baletem

termín v jednání


České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Registrace a informace

Hana Zaalová

Tel.: +420 732 712 750 (prosíme volat mezi 18.00-20.00, děkujeme)

E-mail: zaalova@pkf.cz

Cena členství

Cena členství pro 1 dítě: 2 500 Kč / rok / rok / osoba

Cena členství 2 sourozenci (10% sleva): 2 250 Kč / rok / osoba

Cena členství 3 a více sourozenců (20% sleva): 2 000 Kč / rok / osoba

Významnou pomoc a podporu NOTIČCE poskytuje Hlavní město Praha, které prostřednictvím grantů umožňuje existenci tohoto projektu.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
Čepro
O2 universum