Dětský klub Notička

Co je to Notička?

Notička je nejstarším dětských hudebním klubem v Praze, který vznikl při PKF – Prague Philharmonia v roce 2007. Organizuje 5-6 víkendových setkání v roce pro děti ve věku 4-14 let. Od roku 2012 funguje také Notičková přípravka pro děti od 3 let, do které se mohou zapojit i rodiče

Čím je Notička unikátní?

Notička se výrazně odlišuje od podobných aktivit v Praze, protože pro děti velmi citlivě a kreativně spojuje hudbu s mnoha jinými uměleckými profesemi. Mottem Notičky je překvapovat a uvádět děti do světů, do kterých se v běžném životě nedostanou. Setkání jsou vždy velmi interaktivní. Snaží se v dětech podnítit kreativitu a přirozený zájem nejen o hudbu, ale i o další umělecké či duchovní směry. Základem jsou velmi pečlivě vybraní lektoři, kteří se často stávají kamarády na celý život! 

Jak Notička funguje?

  • Členství je vždy na jeden kalendářní rok.
  • Cena Notičkové přípravky je 1500 Kč.
  • Základní cena členství je 2500 Kč.
  • V ceně je garantováno minimálně 5 setkání v roce.
  • Pro sourozence jsou poskytovány výrazné slevy.
  • Délka jednoho setkání klubu je mezi 1,5-5 hodinami dle věku či naturelu dětí, aktivity se střídají a nechybí ani svačinka! Po dobu nepřítomnosti rodičů se o děti starají kvalifikovaní učitelé, vychovatelé a lektoři.

Notička je pro všechny

„Když ten můj kluk nemá hudební sluch a raději hraje fotbal!“ Omyl! Právě pro tohoto malého sportovce je Notička vynikající volbou. Děti k ničemu nenutí, ale poutavou formou je inspiruje a provokuje ke kreativnímu myšlení, které má, jak je všeobecně známo, blahodárný vliv na rozvoj dětského mozku. A co vy víte, třeba zrovna ve vašem fotbalistovi dřímá nový Antonín Dvořák! V každém případě Notička je určená všem dětem bez rozdílu. Talentovaným dětem pomáhá podchytit a rozvíjet jejich talent, ostatní děti vzdělává a učí je milovat svět umění jako přirozenou součást života. 

Jak se do Notičky registrovat?

Vyplňte prosím následující formulář. Jméno dítěte prosím uveďte včetně příjmení.

Mějte na paměti, že takto zaslaná elektronická přihláška je závazná a jejím odesláním souhlasíte s vaším členstvím v klubu Notička a s platbou členského příspěvku. Pro velký zájem o tento klub je počet členů limitován.

Potřebujete-li  další informace, kontaktujte koordinátorku klubu Hanu Zaalovou, tel. +420 732 712 750, e-mail: zaalova@pkf.cz. Ráda Vám zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže najít společný „plán“ ke správnému rozhodnutí. 

Jméno dítěte vyplňte včetně příjmení.

 

Notička v roce 2022

Cestujeme s Notičkou aneb Cesta za poznáním krás různých kultur

S dětmi se vydáme prozkoumat různé kouty světa. Naše poznání začne v České republice, kde se podíváme trochu do minulosti a poznáme základy lidovosti (tanec, výrobu i hudbu). Následně se vydáme poznat australské domorodce s nástrojem didgeridoo. V Africe si zahrajeme na djembe a nazdobíme si obličeje jako praví domorodci. Zastavíme se i v Japonsku, kde se naučíme tradiční písmo a uvidíme čajový rituál. Naše poslední cesta bude do Ruska, za nástroji balalajka a gudok. Tohle vše a mnohem víc s námi zažijete, když se k nám přidáte.

1. setkání
Česká republika aneb Krásy lidovosti

10. 4. 2022, čas bude upřesněn po zařazení dětí do skupin (9 – 17 hodin) 


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy
Národopisné muzeum Národního divadla, Kinského zahrada 98, Praha 5 

Pro děti od 3 do 14 let.

Naučíme se základy lidového tance, seznámíme se s životem na vesnici – jak lidé žili, jak se oblékali, jaké písně zpívali při práci, vyrobíme si náramek z korálků na drátek, seznámíme se s cimbálem a dudy. Mladší děti mohou navštívit Národopisné muzeum (Život na vsi, jak jej neznáte a Život našich pra- pra- pra- babiček a dědů). Nejstarší děti mohou vyrábět s rodiči koncovku.

2. setkání
Austrálie aneb Cesta za termity

22. 5. 2022, čas bude upřesněn po zařazení dětí do skupin (9 – 17 hodin)


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, Praha1

Pro děti od 3 do 14 let.

Seznámíme se s nástrojem didgeridoo a vyzkoušíme si na něj zahrát. Dozvíme se, jak se nástroj vyrábí dnes a jak vznikl původně. Zdobení didgeridoo, tečkovaná malba, povídání o australské hudbě, tanec domorodců. Program v muzeu: Kulturní rozmanitosti Austrálie a Oceánie.
 

3. setkání
Afrika aneb Šamani a domorodci

19. 6. 2022, čas bude upřesněn po zařazení dětí do skupin (9 – 17 hodin)


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy
Muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Pro děti od 3 do 14 let.

Seznámíme se základy afrického tance a s nástrojem djembe, zahrajeme si na něj a dozvíme se, jak vzniká. Umění Tingatanga a malování na obličej, hudebně dramatická dílna Šaman. Interaktivní dílna o kakaovém bobu, africké pohybové hry, běžný život v Africe.
 

4. setkání
Japonsko aneb Pravidla a tradice

25. 9. 2022


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy

Pro děti od 3 do 14 let.

Seznámení s tradičním japonským tancem, japonské nástroje a tradiční japonská hudba, umění japonského písma (kaligrafie), japonské umění a oblečení, čajový rituál.
Spolupráce s Česko-japonskou společností.
 

5. setkání
Rusko aneb Výlet za velkým baletem

9. 10. 2022


Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha – 8 Kobylisy

Pro děti do 3 do 14 let.

Ruská hudba (Petr Iljič Čajkovskij – Labutí jezero, Louskáček × moderní ruská hudba), ruské písmo a jazyk, tradiční ruský tanec. Seznámíme se s nástroji: balalajka, gudok, gusli. Dozvíte se, co je to matrjoška (bábuška), sarafán, bliny, treščotka.

Registrace a informace

Hana Zaalová

Tel.: +420 732 712 750 (prosíme volat mezi 18.00-20.00, děkujeme)

E-mail: zaalova@pkf.cz

Cena členství

Cena členství pro 1 dítě: 2 500 Kč / rok / rok / osoba

Cena členství 2 sourozenci (10% sleva): 2 250 Kč / rok / osoba

Cena členství 3 a více sourozenců (20% sleva): 2 000 Kč / rok / osoba

Partner edukačních aktivit

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční Banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC