25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Rodák z Ukrajiny, Andrej Bondarenko, patří bez nadsázky k nejzajímavějším a nejvyhledávanějším mladým barytonistům současnosti. Ve svých třiceti letech má již za sebou debut na Salcburském festivalu, v newyorské Carnegie Hall, londýnské Wigmore Hall, vídeňském Konzerthausu, Glyndebourne Festival, Sydney Opera House, Mariinském divadle, Bavorské státní opeře nebo Teatro Colón v Buenos Aires.

Spolupracoval se skvělými dirigenty, jako jsou Valerij Gergiev, Yannik Nézet-Séguin, Vladimir Ashkenazy či Vasilij Petrenko. Od sezony 2016-2017 je rezidenčním umělcem Opernhaus Zürich a v červnu 2018 ho čeká debut v Královské opeře Covent Garden v Londýně.

V neděli 10. září zazpívá ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci zahajovacího koncertu 24. sezony orchestru PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou francouzského dirigenta Emmanuela Villauma Mahlerovy Písně potulného tovaryše.

Andrej Bondarenko se narodil v roce 1987 na Ukrajině (Kamenez-Podolsky). Studoval na Národní hudební akademii P. I. Čajkovského v Kyjevě a na kyjevské konzervatoři. V roce 2006 se stal laureátem Mezinárodní pěvecké soutěže N. Rimského-Korsakova v Petrohradě. Mezinárodní věhlas mu nicméně vyneslo především vítězství v BBC Cardiff Singer of the World Competition v roce 2011 (první cena v písňovém oboru). Britský list The Guardian o něm napsal: „Podmanivě krásný hlas se svou vlastní cestou k dokonalosti.“

neděle 10. září 2017 od 19.30
Dvořákova síň Rudolfina

Program:
Anton Webern: Im Sommerwind, Idyla pro velký orchestr
Gustav Mahler: Písně potulného tovaryše
Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 6 F dur op. 68 „Pastorální“ 

Detail koncertu         Vstupenky online

 

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner