27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Dvořák. Voříšek

L1
Dvořák. Voříšek

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera:

18:00 Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18:30 Setkání s příběhy umění - kurátoři Lobkowiczkých sbírek vyprávějí
19:00 Koncert v Císařském sále
20:15 Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Zahájení prodeje abonmá 13. 11. 2020. Donátorská vstupenka: 5000 Kč


ANTONÍN DVOŘÁK:
 Biblické písně op. 99, B. 185

JAN VÁCLAV HUGO VOŘÍŠEK: Symfonie D dur op. 24

Peter Kellner – bas/basbaryton

Jan Fišer – umělecký vedoucí

 

„Když jsem poprvé slyšel operní zpěv, hned jsem si řekl, že se to musím naučit!“

Mladý slovenský pěvec Peter Kellner již v počátcích své kariéry vystoupil jako sólista ve všech profesionálních operních divadlech na Slovensku. V zahraničí pak svůj úspěch znásobil a na konto si přičetl působení v Opeře ve Štýrském Hradci (v Grazu), Vídeňské Státní opeře nebo londýnském Royal Opera House či Wigmore Hall. Koncertně se představil s předními tělesy, jakými jsou Camerata Salzburg, Vídeňská filharmonie nebo Liverpool Philharmonic Orchestra. Tomuto obrovském talentu znalci předpovídají dlouhou kariéru.

V programu prvního koncertu řady Lobkowicz abonmá nabídneme hned dva klenoty české hudby. Biblické písně Antonína Dvořáka, vzniklé během jeho pobytu v USA, patří k nejintimnějším a nejosobitějším dílům skladatelovy tvorby. Písně vznikly za pouhé tři týdny a autorovo spontánní mistrovství, tak jako jeho upřímná víra, jsou zde přímo hmatatelné. Symfonie D dur Jana Václava Huga Voříška, který si během studií vysloužil uznání samotného Ludwiga van Beethovena, je jedinou skladatelovou symfonií. Zároveň je však jedním z nejobdivovanějších děl tohoto skladatele, varhaníka a klavíristy, který má v dějinách české hudby zásadní místo jako představitel přelomu epoch klasicismu a romantismu.

 

 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné.

Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Zahájení prodeje abonmá 13. listopadu 2020.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:
Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner