27. koncertní sezona
PROLOMIT TICHO
PKF — LOBKOWICZ abonmá L

Janáček. Mozart. Pärt

L3
Janáček. Mozart. Pärt

Neobyčejné večery v magickém prostředí Lobkowiczkého paláce jsou ozvláštněny setkáním s odborníky z Lobkowických sbírek a poutavým zastavením nad tématy, která propojují historii se současností. Hosté mají příležitost osobně se seznámit s umělci a s vedením orchestru. Setkání zpříjemňuje číše vína, k níž je nabídnuto pohoštění speciálně připravené šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce.

Program večera

18.00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18.30    Setkání s příběhy umění - kurátoři Lobkowiczkých sbírek vyprávějí
19.00    Koncert PKF – Prague Philharmonia a jejími sólisty v Císařském sále 
20.15    Setkání s umělci a číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Pondělí
18. října 2021, 19.00
Zahájení prodeje abonmá 13. 11. 2020. Donátorská vstupenka: 5000 Kč

 

ARVO PÄRT: Summa pro smyčce

WOLFGANG AMADEUS MOZART: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 3 E dur K. 447

LEOŠ JANÁČEK: Idyla

 

Stefan Dohr - lesní roh, dirigent

 

„Moje největší motivace je, že hluboce miluji to, co dělám.“

„Král svého nástroje“. Tak Stefana Dohra tituloval New York Chronicle. První hornista Berlínské filharmonie, jenž sólově vystoupil pod taktovkou Daniela Barenboima, Claudia Abbada nebo Christiana Thielemanna, je jedním z nejpovolanějších, aby představil krásy tohoto nástroje. Na komorních projektech spolupracuje s řadou hvězdných interpretů, například Ianem Bostridgem nebo Maurizio Pollinim. Obdivovatele našel Dohr i mezi skladateli. Toshio Hosohawa pro něj napsal skladbu Moment of Blossoming, kterou Dohr uvedl s Berlínskou filharmonii a sirem Simonem Rattlem, koncert od Wofganga Rihma premiéroval na Festivalu v Lucernu v roce 2014. 

Hudba tří století: i tak bychom mohli označit třetí koncert letošní řady Lobkowicz abonmá. Chronologicky začneme u Mozarta, v 18. století. Období zasvěcené eleganci a lehkosti klasicismu propůjčilo charakter i Koncertu pro lesní roh č. 3, který tentokrát uslyšíme. V druhé polovině 19. století pak nalezneme Janáčkovu Idylu, dílo plné klidných, romantických dojmů, které snad skladatel nabyl i během pobytu v Německu, kde dílo vzniklo. Minulé století reprezentuje skladba jednoho z největších skladatelů naší doby, estonského autora Arvo Pärta. Svou Summu pro smyčcový orchestr popisuje jako dílo přísné, tajemné, představující vrchol jeho práce na specifické formální struktuře svých děl.

 

 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH. Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné.

Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Zahájení prodeje abonmá 13. listopadu 2020.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:
Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá
T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

 

za podpory
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner