Prague Philharmonia & George Li

Zahraniční vystoupení
Koupit vstupenku

Místo konání

Cankarjev dom, Ljubljana
Presernova cesta 10, 1000 Ljubljana

Cena

32–60 €

Program

Bedřich Smetana
Vltava (z cyklu Má vlast)
Sergej Rachmaninov
Klavírní koncert č. 2 c moll, op. 18
Antonín Dvořák
Symfonie č. 9 e moll, op. 95, B.178 (Z Nového světa)

PKF - Prague Philharmonia se může pochlubit - navzdory své historii trvající pouhá tři desetiletí - úctyhodnou diskografií (více než 90 CD) mnohokrát oceněných nahrávek vydaných u renomovaných nahrávacích společností, jako jsou Deutsche Grammophon, Decca, Warner Classics, Sony Classical.

Orchestr, který vznikl z iniciativy legendárního Jiřího Bělohlávka, sklízí další mezinárodní úspěchy pod taktovkou Emmanuela Villauma (od roku 2016), který je rovněž hudebním ředitelem opery v Dallasu a někdejším uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Slovinské filharmonie. 

Ačkoli je maestro znám svou zálibou v nekonvenčním repertoáru, vrací se do Lublaně se standardním programem věnovaným velikánům českého romantismu: připomíná 200. výročí narození Bedřicha Smetany a 120. výročí úmrtí Antonína Dvořáka.

Rachmaninovův melodicky bohatý a emocionálně nabitý klavírní koncert, umístěný uprostřed programu, bude interpretovat George Li, držitel stříbrné medaile z prestižní Čajkovského soutěže (2015).

 Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR. Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague