Lucia Fulka Kopsová

Narodila se v Bratislavě. Na bratislavské konzervatoři vystudovala ve třídě Doc. Mgr. art Márie Karlíkové, ArtD. V letech 2005 - 2010 pokračovala a ukončila studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením prof. MgA. Františka Novotného.

Absolvovala řadu mistrovských kurzů, např. u J. Pazdery, V. Hudečka, F. Novotného, F. Töröka, J. Čižmaroviče, B. Kotmela, E. Perényi, S. Yarosheviche, B. Matouška, M. Grabarczyka, E. Zienkowského a P. Šporcla. 

Již jako studentka konzervatoře dosáhla řady soutěžních úspěchů. V roce 2000 získala 1. cenu na Mezinárodní soutěži Dolný Kubín, v roce 2001 čestné uznání na Kocianově houslové soutěži a o dva roky později se stala vítězkou Mezinárodní houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace. Jako posluchačka JAMU obdržela v roce 2006 2. cenu na Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec, v roce 2007 na Mezinárodní soutěži L. Janáčka 2. cenu a „Cenu za nejlepší interpretaci houslového koncertu A. Dvořáka“.  V roce 2009 získala 3. cenu na Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec a v roce 2013 2. cenu na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů. 

Od roku 2007 působí v komorním Duu Teres s kytaristou Tomášem Hoňkem. Uskutečnili společně mnoho koncertů, s úspěchem se zúčastnili soutěží v komorní hře v italské Gorizii (r. 2009 - 1. místo), ve Vidnavě (r. 2009 - 1. místo), v japonské Osace (r. 2011), dále pak v německém Aschafenburgu (r. 2012 - 3. místo). Vydali společně 3 CD (r. 2010, 2015, 2018).

Od roku 2013 je členkou dámského Tria Clavio ve složení housle, klarinet a klavír. Úspěšné byly na soutěžích v komorní hře ve Vidnavě (r. 2014 - 1. místo), v italské Padově (r. 2016 - 1. místo). Společně se zasloužily o vydání 2CD v roce 2018.

Od školního roku 2021/22 je členkou České Suzuki asociace a vyučuje děti touto metodou. 

Kromě jiných hudebních aktivit spolupracuje i s hornistou a dirigentem Radkem Baborákem a je členou České sinfonietty a Pražských komorních sólistů.

Od roku 2011 je členkou orchestru PKF — Prague Philharmonia.

www.trioclavio.com

www.duoteres.com

www.pksart.cz

www.suzukiasociace.cz

Koncerty

Cyklus soudobé hudby
S3

S3 Německo včera a dnes: Karlheinz Stockhausen – Hans Werner Henze – Jörg Widmann

Michal Sedláček
housle, viola
Kateřina Krejčová
housle
Lucia Fulka Kopsová
housle
Lukáš Pospíšil
violoncello
Jiří Ševčík
flétna
Jindřich Pavliš
klarinet
Martin Fila
klavír

Místo konání

NoD
Úterý
podrobnosti
Komorní cyklus
K

Aruťuňan. Saint-Saëns. Kees (náhrada za zrušený koncert)

Lucia Fulka Kopsová
housle
Lucie Soutorová Valčová
klavír

Host: Anna Paulováklarinet

Náhrada za zrušený koncert K4 ze sezony 2020-2021.

Místo konání

Barokní refektář Profesního domu MFF UK
Pondělí
podrobnosti
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague